• Stavanie mája

• A je to zase tu! Ďalšia krásna jar! A k nej v našej škole už roky patrí stavanie mája. V utorok 30. apríla od 10:00 ste všetci pozvaní k nám do školy - na dvor - kde sa uskutoční táto milá slávnosť. Predstavia sa nám naše - vaše deti, ktoré si pripravili milý program. A zoberte so sebou aj známych, staré mamy, starých otcov, susedov... Isto bude fajn. :-)

• Nové staré fotografie

• Milí priatelia. Na našej stránke na tomto mieste pribudli nové - staré fotografie. Poslal nám ich bývalý žiak našej školy pán Ján Hronský. Veľmi pekne mu ďakujeme.

• Riaditeľské voľno - oprava elektrického zariadenia

• Milí priatelia. Oznamujeme vám, že v pondelok 29. apríla 2024 bude v našej škole riaditeľské voľno. Bude sa totiž opravovať jedno z našich elektrických zariadení, a preto bude vypnutá elektrina. Nebude sa ani variť a deti budú z obedov odhlásené. Budeme mať teda o niečo predĺžený víkend. Užite si ho. :-)

• Pytagoriáda - okresné kolo

• V dňoch 9. – 10. apríla sa konal 45. ročník okresného kola Pytagoriády. Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Na okresnom kole sa zúčastnili naši žiaci v kategórií P5 Zojka Myškárová z 5.A, v kategórií P8 Matúš Kováč z 8.A a Marek Filip z 8.B. Úspešní riešitelia okresného kola Pytagoriády sú Zojka Myškárová, vybojovala 34. – 35. miesto zo 71 riešiteľov a Marek Filip, 33. miesto zo 74 riešiteľov. Okresného kola pytagoriády sa zúčastnili aj žiaci 1.stupňa. V kategórii P3 to boli Alexander Myškár, Richard Filip a Adam Futo z 3.A, v kategórii P4 Marek Gronský zo 4.B a úspešným riešiteľom sa stal Matej Gocman z 3.B, ktorý obsadil 75.- 90. miesto. Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Okresné kolo matematickej olympiády

• 3. apríla sa konalo okresné kolo Matematickej olympiády v kategóriách Z6 až Z8, na ktorom sa zúčastnili aj naši žiaci. V kategórií Z6 súťažili zo 6.A Nataša Sobčáková a Izabela Alima Bello, zo 6.B Dávid Ondroš, v kategórií Z7 Pavol Weber zo 7.B, v kategórií Z8 Marek Filip z 8.B.Veľký úspech dosiahol náš žiak, Marek Filip, zo 48 riešiteľov obsadil 11. miesto a stal sa úspešným riešiteľom okresného kola Matematickej olympiády.
            Blahoželáme Marekovi a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Hviezdne detské kino

• V nedeľu sa naše tanečnice zo 6. A s pani vychovávateľkou Monikou Žákovou zúčastnili akcie Hviezdne detské kino v OC Mirage. Dievčatá predviedli svoj tanečný talent a zároveň si vyskúšali, aké je to učiť iných. Vďaka tejto milej akcii si užili aj predpremiéru rozprávky Ako zachrániť draka. Dievčatám ďakujeme za super reprezentáciu našej školy.

• Oprava pergoly

• Priatelia. Od dnešného dňa začína v našej škole oprava pergoly. Preto vás chceme upozorniť, že počas tejto opravy nie je dovolené sa pod ňou hrávať. Hrozí nebezpečie úrazu. My sa však veľmi tešíme, pretože počas daždivých dní, ak sme nechceli byť mokrí, museli sme robiť popod pergolu "slalom". Škola tak bude zase o niečo krajšia. Tak si dávajte, prosím, pozor.

• Exkurzia

• Milí priatelia. Dnes - 5. apríla sa uskutočnila zaujímavá exkurzia. Náš pán riaditeľ Ján Kotman spolu s pani učiteľkou Renátou Gúthovou vybavil a zorganizoval pre deti zo 4. A exkurziu. Hlavnou témou bolo nasúvanie nového železničného mosta ponad rieku Váh. Dozvedeli sme sa, že prvý vlak po ňom prejde 1. augusta 2024 a úplne hotovo bude v roku 2025. (Bude tam aj nový cyklomost! Ale nikomu to nepovedzte!) Okrem kopy zaujímavých vecí týkajúcich sa mosta, pán riaditeľ deťom porozprával aj niečo o okolitých kopcoch, bezpečnostných krytoch pod budovami, o blízkych kopcoch... Boal to fajn akcia. A treba pochváliť deti. Tie boli slušné, živo sa zaujímali, na všetko sa pýtali. A tak to predsa má byť. Niekedy pôjdeme zase poobzerať niečo zaujímavé. :-) Video...