• Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • Plavecká štafeta

  Vo štvrtok 18. septembra sa naša škola zúčastní na akcii "Žilinská plavecká štafeta", ktorá je súčasťou Európskeho plaveckého dňa, je vyhlásená v niektorých mestách Európy a jej cieľom je v daný deň preplávať čo najväčšiu vzdialenosť. Nástup pred školou je 7.30. Vstupné sa neplatí, ale potrebné sú 2 € (záloha na kľúčik), plavky, uterák, mydlo, prípadne šľapky a plavecké okuliare. Každý účastník dostane za svoju účasť a výkon zdarma voľný vstup na plaváreň a možno aj nejakú drobnosť navyše. Tešíme sa.

 • Triedny fond 7.A

  Vážení rodičia ! Chceme vás informovať, že tento školský rok sa do triedneho fondu zbiera 5 €.

 • Pracovné zošity z angličtiny - 1.stupeň

  Za pracovný zošit z anglického jazyka sa vyberá: 1. a 2. ročník - 4,35 €, 3. a 4. ročník - 6,00 €. Ďakujeme.

 • Pracovný zošit z anglického jazyka

  Vážení rodičia, chceme vás informovať, že v týchto dňoch vyberáme v triedach 5.A, 5.B, 6.A, 6.B, 7.A a 9.C sumu 6,80 € na pracovný zošit z anglického jazyka.   

 • V triedach 3. A a 3. B sa vyberá:

  V 3. A a v 3. B triede sa vyberá 6.20 € za pracovný zošit zo Slovenského jazyka a čítania, 7 € za časopis Slniečko a v 3. B okrem toho aj 8,60 € za zošity a pomôcky na vyučovanie.

 • Povolenie na prejazd

  Vieme, že k nám privážate (a odvážate) svoje deti svojimi osobnými autami. A sme radi, že aj zo vzdialenejších miest, že si vyberáte práve našu školu. A vieme tiež, že je každé ráno veľký problém sa "vymotať" pomedzi to veľké množstvo áut a detí. Po dohode s políciou sme oprávnení vydávať povolenia na prejazd popred našu školu kvôli bezpečnému naloženiu a vyloženiu vašich "pokladov". Toto povolenie vám vydáme na základe vašich žiadostí po 16. septembri 2014, ktorú si môžete stiahnuť v časti "Na stiahnutie", alebo na tomto mieste.

 • Pracovné zošity na matematiku

  Na hodinách matematiky v 5. až 9. ročníku budeme pracovať s pracovnými zošitmi : Pomocník pre 5. / 6., 7., 8., 9./ ročník, 1. a 2. časť. Obe časti v každom ročníku spolu stoja 6,00 eur.
   

 • Obaly na knihy a zošity

  Nebehajte po obchodoch! V našej škole máme pre vás k dispozícii širokú ponuku obalov na knihy a zošity. Tieto sa predávajú v našom bufete v budove ročníkov 1. - 4. za slušné ceny. Obaly sú pripevnené na nástenke, sú očíslované a hlavne vyskúšané. To znamená, že si stačí  prečítať na nástenke, na akú knihu je ktorý obal vhodný. Ten je vždy označený číslom. Vy už len poviete číslo obalu a potrebný počet pani bufetárke. A potom zostáva už len zaplatiť... :-) Tak nech sa páči k nám do bufetu!

 • First Lego League

  Milí naši! Veľa detí má rado stavebnicu LEGO. A LEGO nie je len taká obyčajná stavebnica, dá sa z nej postaviť množstvo zaujímavých a - a funkčných vecičiek. Z radou Lego technic a Mindstorm sa dá postaviť skutočný robot! Taký, ktorý sa dá programovať! To ale nie je zďaleka všetko. Ak vás teda zaujíma takáto zábava kliknite na tento odkaz a začítajte sa. Tiež sa môžete zapojiť do zaujímavej súťaže, o ktorej sa dozviete na tomto mieste. Pohrajte sa teda... .-)

 • Slávnostné zahájenie nového školského roka

  Milí naši! Prázdniny definitívne skončili a my sme sa opäť stretli. Keďže počasie bolo trošku jedovaté, uchýlili sme sa do našej telocvične. Privítali sme našich prváčikov, zaželali veľa úspechov v práci našim pani učiteľkám a učiteľom. Popriali sme si navzájom veľa šťastia a chuti do práce so všetkými našimi žiakmi. Privítali sme nových kolegov - pani učiteľku Marianu Berzákovú (fyzika) a pána učiteľa Jána Laca (chémia). Predstavili sme nové triedne pani učiteľky Adrianu Novákovú Fanovú (5. A) a Kvetoslavu Balkovú (5. B) Naši žiaci sa prezentovali kratučkým programom. Toto všetko moderoval už tradične náš pán riaditeľ Ján Kotman. A v našom obsažnom fotoalbume sa máte možnosť na tento prvý deň školského roka 2014/2015 pozrieť.

 • Aktualizácia stránky

  Vážení priatelia! Oznamujeme vám, že naša stránka bude aktualizovaná až po "utrasení" všetkých zmien, ktoré nastali. Môžeme vám sľúbiť, že aj naďalej sa na nej budete môcť dozvedať všetko potrebné, všetko čo sa týka našej školy.

 • ,,Bolonámtaktosuper ”

  Mami, oci, poďte si pozrieť mini výstavu fotografií s názvom ,,Bolonámtaktosuper” , prízemie budovy 1. - 4. roč.

 • Prváčikovia

  Milí naši prváci! Aby ste vedeli s kým budete v triede, pripravili sme pre vás zoznamy. Vašimi triednymi pani učiteľkami budú pani Mariana Gavláková, ktorá bude mať 1. A a pani Lenka Hudecová, ktorá bude mať triedu 1. B. A vôbec sa nebojte! Bude sa vám u nás určite páčiť!

 • Zoznamy prváčikov

  1.A žlté mašličky   1.B červené mašličky
                     
  1.   Brna Mário   1.   Baláž Nikolas  
  2.   Čerňanová Jela   2.   Bartak Marek  
  3.   Hirnerová Romana   3.   Benková Anna  
  4.   Hodoňová Anna   4.   Broďani Alexander  
  5.   Hosmaj Róbert   5.   Danaj Patrik  
  6.   Hudec Martin   6.   Fatáková Anabela  
  7.   Hudec Jakub   7.   Gajdošík Peter  
  8.   Ižacká Emma   8.   Hamar Filip  
  9.   Jacková Lucia   9.   Kaplánek Martin  
  10.   Jacková Tereza   10.   Koláriková Luiza Annabella
  11.   Kapsiarová Simona   11.   Krajčík Alex  
  12.   Lukáčová Alžbeta   12.   Lučivňáková Charlotte
  13.   Margen Jakub   13.   Mráziková Klára  
  14.   Matulová Natália   14.   Ondro Jakub  
  15.   Minich Šimon   15.   Ondroš Kristián  
  16.   Peknušiaková Eva   16.   Portašík Juraj  
  17.   Sekáčová Anett   17.   Skukálková Simona  
  18.   Šulgan Damián   18.   Svitek Róbert  
  19.   Švaňová Dominika   19.   Valyavka Viktoriya  
  20.   Zuzík Bruno            
 • Na bicykli do školy

  U nás to s bicyklovaním myslíme naozaj vážne. Aby sme si mohli bezpečne odkladať bicykle, na ktorých prichádzajú naše - vaše deti do školy pribudol v našom peknom areále nový uzamykateľný prístrešok. Ten bude každé ráno otvorený, počas vyučovania zamknutý. A na jeho konci sa znova odomkne. Bicyklíky tak budú v bezpečí a dokonca pod dohľadom kamier(!). Takže zlodeji "nech sa páči", chytíme vás!!!

 • Letný tábor Slniečko

  No! A už máme polovicu prázdnin za sebou. No máme už aj kopu prázdninových zážitkov. Na fotografiách v našom fotoalbume sa môžete pozrieť ako to vyzeralo v našom už tradičnom letnom tábore SLNIEČKO, ktorý našim - vašim deťom množstvo zaujímavých a nezabudnuteľných zážitkov priniesol. A tí, ktorí v ňom boli si môžu zaspomínať... :-)

 • Slávnostné ukončenie školského roka 2013/2014

  Tak! A je to! Školský rok 2013/2014 sa skončil. A je to tak dobre. Konečne si môžeme všetci oddýchnuť. Veď si to zaslúžia aj deti, aj ich učitelia, pani vychovávateľky, pani upratovačky a vlastne všetci v našej škole. Ako to vyzeralo v posledný deň v škole si môžete popozerať tadiaľto.

 • Dopravní policajti v našej škole

  Blížia sa prázdniny a deťom okrem zážitkov často hrozí i nebezpečenstvo. Ako predísť nástrahám na cestách? O tom nám dnes prišli porozprávať dopravní policajti. Žiakom predviedli i motorizovanú jednotku, kde si mali možnosť  pozrieť autá i z vnútra, vyskúšať ich funkčnosť. Najväčším lákadlom bola policajná motorka. Ako jazdiť na bicykli, či správne prechádzať po priechode pre chodcov, si deti vyskúšali na našom malom dopravnom ihrisku. Ujovia policajti, za dnešný deň a cenné rady vám všetkým veľmi pekne ďakujeme a sľubujeme, že si počas prázdnin na seba budeme dávať veľký pozor!

 • Návšteva dopravného laboratória

  Žiačikom I.B  sa zunovalo  učiť v ich triede, rozhodli sa ju vymeniť. Nie však v základnej škole, vybrali sa rovno na Žilinskú univerzitu. Vypočuli si "prednášku" o fungovaní dopravy na železnici. Mali možnosť vyskúšať si riadenie vlakov prostredníctvom počítačového systému. Takéto vyučovanie sa im veľmi páčilo, preto sa všetci chlapci z tejto triedy rozhodli  raz študovať  práve tu. Prečo? Pozrite si ich rozhodnutie na fotkách. Na záver príjemného dopoludnia ich čakalo sladké prekvapenie.
   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Pani vedúca školského stravovania: 7634439
  zsjarnakuchyna@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria