• Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • Zápis do I. ročníka

  Milí rodičia budúcich prvákov! S radosťou vám oznamujeme, že vaše ratolesti budeme zapisovať do prvého ročníka v roku 2015 v piatok 23. januára od 14:00 do 18:00 a v sobotu 24. januára od 8:00 do 12:00. Okrem toho budeme mať v decembri 2014 dni otvorených dverí, kedy sa môžete k nám prísť pozrieť. Máme vám čo ponúknuť, sme dobrá škola a staviame na našom dobrom mene a našich bohatých skúsenostiach. Sme otvorení prijať aj starších žiakov. Ak "máte takých doma", radi ich medzi nami uvidíme. :-)

 • Dospelým neprístupné

  Tak znel názov divadelnej hry, ktorej sa zúčastnili žiaci druhého stupňa 27. októbra v Dome odborov. Scenáristka predstavenia Michaela Zakuťanská sa dlhodobo venuje tvorbe pre mládež a získala viacero ocenení. Jej hry sú inscenované viacerými divadlami, naši žiaci túto hru videli v podaní Divadelného centra Martin. Štyria herci sa dotkli témy šikanovania, chodenia poza školu, zodpovednosti za vlastné činy, ako aj kamarátstva, túžby prejaviť vlastný názor. Každý sa v tejto hre mohol nájsť, či už žiaci alebo učitelia. Ďakujeme za obohacujúce myšlienky a tešíme sa na ďalšiu akciu.

 • Ocenení výtvarníci a športovci

  Vo štvrtok 23.októbra sa v Mestskom divadle konalo vyhodnotenie súťaží "Dni nádeje" a odovzdávanie cien pre najúspešnejších. Medzi ocenenými vo výtvarnej súťaži boli : Karolínka Kršková z 2.A  a Isabelka Arce zo 6.A (obe obsadili 1.miesto), Lukáš Bevelaqua z 2.B obsadil 3.miesto. V plávaní si svoje ceny prevzali Veronika Ftáčiková zo 7.A za 3.miesto a Oliver Žucha z 9.C za 2.miesto. Blahoželáme !!!

 • Voľná telocvičňa

  Vážení športoví priatelia! Oznamujeme vám, že sa nám uvoľnil priestor pre vaše aktivity v našej telocvični. Voľno máme v piatky od 16:30 do 19:00 a v utorky od 20:00. Ak máte záujem u nás za mierny poplatok športovať, ozvite sa nám na telefónne číslo: 0948 045 951, alebo mailom na: zsjarna@gmail.com

 • Máme radi jablká!

  Povedali si žiaci 1. stupňa a zapojili sa do akcie Deň jablka. Celý deň sa niesol v duchu tohto šťavnatého zázraku. Deti si doniesli zdravé jabĺčka alebo iné chutné ovocie. Mnohé prišli oblečené vo farbách tohto ovocia, čím umocnili dôležitosť a význam jabĺk pre zdravie človeka. Formou zážitkového učenia rozvíjali čítanie s porozumením, naučili sa básničky i pekné pesničky o jablku. V matematických úlohách s jabĺčkovou tematikou sa naučili veľa zaujímavostí a zopakovali si získané vedomosti. Nápadov na to, čo vyrobiť z jabĺčka bolo neúrekom. Spestrením dňa boli rôzne športovo-zábavné súťaže v telocvični a ochutnávka zdravých jabĺčkových dobrôtok, ktoré pre svojich spolužiakov pripravili žiaci 4. A pod vedením pani učiteľky Mackaničovej. U detí sa tak prehlbovali životné zručnosti, najmä spolupráca, snaha, priateľstvo. Strávili spolu zaujímavý deň a už sa všetci tešia na ďalšiu jablkovú párty.

 • Šarkaniáda

  Dnešná super akcia. Nech sa páči si ju pozrieť... 

 • Vtip

  Rozprávajú sa dva transformery: "Tak čo, poskladáme sa na taxík?"

 • Myšlienka

  Ak hodnotíme pravdovravnosť mladých ako drzosť, začnú klamať. (V. Richter)

 • Výtvarné úspechy

  Aj naša škola sa zapojila do výtvarného projektu s názvom Dary zeme. Dielka sa porote páčili, lebo ocenila práce Ondreja Bazelidesa /6.A/ a Lucky Jackovej /1.A/. Výstavu si môžete pozrieť vo vestibule MsÚ v Žiline do 29.októbra.

  6. ročník celoslovenskej výtvarnej prehliadky Slovensko, krajina v srdci Európy 2014 bol pre našu školu veľmi úspešný. Isabella Arce i Simonka Szabóová /6.A/ získali 1. miesto a Rebeka Bírošová /9.A/ 3.miesto. Spolu so svojou pedagogičkou Zlaticou Lajčiakovou sú pozvané na výtvarné workshopy a vernisáž do Bratislavy. Blahoželáme!

 • 1.miesto vo vybíjanej

  Vo štvrtok 16. októbra sa v Lietavskej Lúčke uskutočnil turnaj vo vybíjanej dievčat, ktorého sa za účasti ďalších troch škôl zúčastnili vybrané dievčatá 8. a 9. ročníka v sprievode pani učiteľky Kavackej. Po úvodných dvoch víťazných zápasoch sa vo finále stretli s rovnako neporazenými súperkami zo ZŠ Lipová - Rajec, ktoré nakoniec zdolali rozdielom 3 bodov a stali sa tak, bez jedinej prehry, suverénnymi víťazkami turnaja. Naše dievčatá podali v každom zápase vynikajúci výkon, za čo si zaslúžili uznanie a chválu všetkých zúčastnených. Dievčatá, blahoželáme a ďakujeme!!!

 • Stretnutie so Žilinou

  Učiť sa o Žiline v triede, to naozaj nie je ono. Tak sme sa vybrali na prechádzku Žilinou. Deti zo 6. B sa zahrali na sprievodcov. Každé dieťa si naštudovalo históriu jednej pamätihodnosti Žiliny a keď nám o nej hovorilo rôzne zaujímavosti, stáli sme rovno pri nej. Súčasťou prechádzky bola výhliadka na mesto z Burianovej veže. My, Žilinčania, sa máme čím pýšiť! Takéto učenie sa nám naozaj páčilo. Aj deťom, aj pani učiteľkám. Na toto stretnutie so Žilinou nikdy nezabudneme.

 • Návšteva dopravného ihriska

  V pondelok 6. októbra 2014 naši tretiaci navštívili dopravné ihrisko na Vlčincoch. Tu strávili príjemné dopoludnie s mestským policajtom, ktorý ich oboznámil s dopravnými značkami a ostatnými dôležitými pravidlami cestnej premávky. Po krátkej besede si mali žiaci možnosť vyskúšať teoretické vedomosti priamo v praxi na dopravnom ihrisku. Deti sa mohli po verejných komunikáciách presúvať ako chodci, či na rozličných dopravných prostriedkoch, napr. na bicykli, či kolobežke. Cesty na dopravnom ihrisku fungujú ako skutočné verejné komunikácie - sú na ňom rovnaké dopravné značky ako na cestách, je na ňom vodorovné dopravné značenie i  funkčné semafory. Pri takýchto návštevách a skúsenostiach  sa učia byť deti na cestách zodpovednejšie. Žiaci aj ich pani učiteľky Paňáková a Saganová odchádzali z dopravného ihriska nadšení, plní zážitkov a nových vedomostí.

 • Záujmové krúžky na našej škole

  Milí priatelia! Konečne sa nám podarilo zosumarizovať prehľad záujmových krúžkov. Môžete si teda prezrieť aké krúžky sa v tomto školskom roku u nás otvárajú a kedy a kde sa konajú.

 • Nemecký jazyk

  V triedach V. A a V. B sa žiaci skladajú po 7 € na pracovný zošit a slovník. V triedach 7. A, 8. C a 9. C po 7 € na časopis "Hurra!". Ďakujeme!
   

 • Primátorský deň

  3.októbra navštívili žiaci 6.A spolu s pani učiteľkami Fodrekovou a Novákovou-Fanovou Mestskú radnicu, kde si prezreli sobášnú sieň, kanceláriu primátora, v ktorej odhlasovali 3-mesačné prázdniny a dostali malé milé darčeky. Pokračovali prehliadkou Burianovej veže, odkiaľ mali možnosť vidieť z výšky krásnu panorámu nášho mesta, dozvedeli sa zaujímavé veci a tešili sa z pekného dňa.

   

 • Atletické preteky

  V piatok 3.októbra sa na Solinkách uskutočnili atletické preteky, ktoré organizoval Atletický klub v Žiline. Súťažilo sa v troch disciplínach - skok do diaľky, beh na 60m a beh na 300m. Svoj športový talent a rýchlosť potvrdili aj naši žiaci. Najúspešnejšia bola Saška Šobichová zo 6.A, ktorá sa umiestnila vo všetkých troch disciplínach. V skoku a v behu na 60m obsadila 1. miesto, v behu na 300m bola druhá za Luckou Štibranou (5.A), ktorá zvíťazila. Medzi chlapcami sa najviac darilo Lukášovi Benkovi zo 6.B, ktorý obsadil 2. miesto v behu na 60m aj v skoku do diaľky. Srdečne gratulujeme a už teraz sa tešíme na jarné kolo.
   

 • Exkurzia žiakov 5. ročníka

  V piatok 3.októbra sa žiaci 5.ročníkov spolu s pani učiteľkami Balkovou a Čelkovou vybrali na exkurziu do Kysúc. Navštívili pútnické miesto Živčáková pri meste Turzovka za účelom spoznávania kresťanských tradícií nášho národa. Počasie prialo, žiaci mali nielen dobrú náladu, ale preukázali aj dobrú kondíciu pri putovaní do kopca. Do školy sme sa vrátili s časovým sklzom kvôli poruche autobusu a hustej premávke. Ďakujeme všetkým, ktorí nám umožnili prežiť takýto pekný deň.

 • Vydávanie obedov

  Milí priatelia! Aby nedochádzalo k nedorozumeniam, radi by sme vás informovali o čase vydávania obedov v našej škole. Navarené teda máme už o 11:30 a posledné obedy sa budú vydávať o 14:15. Ak sa vaše dieťa plánuje niekedy niekde zdržať, oznámte to, prosím, na telefónnom čísle 7634439 a my mu obed odložíme. Dobrú chuť!

 • Apple v našej škole

  Všade samé počítače, všade samé problémy s nimi... A u nás sme sa vybrali cestou zaujímavou, sľubujúcou nové, zaujímavé a bezproblémové. Vyberáme sa teda aj cestou Apple. Naše pani učiteľky Adriana Nováková Fanová a Katarína Fodreková sú od štvrtka 26. septembra 2014 tými, ktoré budú na svojich hodinách používať špičkové zariadenia firmy Apple. Budú pomocou Apple TV a svojich iPadov svojim žiakom môcť sprostredkovať celý internetový svet, demonštrovať zaujímavý obsah učiva geografie a histórie a samozrejme aj iných predmetov pútavo, zaujímavo a interaktívne. Veľmi nás potešilo, že sa zapojili do zaujímavého projektu, prostredníctvom ktorého sme získali spomínané zariadenia, no sme radi hlavne tomu, že sme školou, v ktorej ideme odvážne novými cestami. Tieto umožnia našim - vašim deťom rýchlejšie a jednoduchšie chápať nové učivo, osvojovať si ho a ďalej pracovať a spracovávať informácie vďaka nám nadobudnuté. Ešte foto...

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Pani vedúca školského stravovania: 7634439
  zsjarnakuchyna@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria