• Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • Elektronický stravovací systém

  Vážení priatelia! Zavádzame nový spôsob objednávania stravy v našom zariadení školského stravovania. Aby tento systém mohol fungovať, treba, aby každý stravník mal svoj vlastný čip, pomocou ktorého sa bude prihlasovať pri vydávaní stravy v našej jedálni. Cena jedného je 10 €. Táto suma bude vrátená pri presťahovaní sa, odchode na strednú školu, či v podobnom prípade. Pri strate čipu bude ale nutné túto sumu uhradiť znova. Spomínaný poplatok za čip je potrebné priniesť do školy najneskôr do 20. marca 2015 a odovzdať triednym učiteľom.

 • Lyžiarsky výcvik

  V dňoch 2. - 6. marca 2015 organizujeme v prostredí krásnej kysuckej prírody lyžiarsky výcvik pre žiakov 7.ročníka. Ubytovanie a stravovanie je zabezpečené priamo pri lyžiarskom svahu v horskom hoteli, ktorého súčasťou okrem WiFi pripojenia na internet je aj bazén, herne na stolný tenis a calcetto. Cena kurzu : 110 € (strava, ubytovanie, vleky)

 • Geografická olympiáda

  Srdečne blahoželáme úspešným riešiteľom okresného kola geografickej olympiády - Michaele Kudlovej z 5.B, Leošovi Grandtnerovi z 8.C a Michalovi Čmelíkovi z 9.C, ktorí sa pod vedením pani učiteľky Fodrekovej zdarne popasovali s tohtoročnými geografickými úlohami.

 • Hviezdoslavov kubín na I. stupni

  Vážení naši priatelia! Ako každý rok aj tento sme sa v našej škole pekne a poctivo učili básničky na tradičnú súťaž - Hviezdoslavov Kubín. A povieme vám, že máme skutočné talenty! Dosiahli vynikajúcu úroveň prednesu a my vám ukážku ako to naše - vaše deti super zvládli prinášame na našom krátkom videu. .-)

 • Návšteva Bábkového divadla - PETER PAN

  Na dnešný deň sa veľmi tešili žiaci 1. - 4. ročníka. Dňa 24. 2. 2015 spolu s učiteľmi navštívili novozrekonštruované priestory Bábkového divadla v Žiline. Herci žilinského divadla zahrali známu rozprávku s názvom PETER PAN. Bol to nádherne spracovaný príbeh z Krajiny - nekrajiny, v ktorej žil chlapec, ktorý nechcel vyrásť. Počas jednej mesačnej noci odviedol na svoj Ostrov snov dvoch súrodencov Darlingovcov. Tu sa stretli s kúzelnou vílou Cililing, skupinou Petrových kamarátov, s dcérou indiánskeho náčelníka i so strašidelnými a zákernými pirátmi, ktorí pripravili množstvo napínavých dobrodružstiev. Nakoniec sa však ako každá rozprávka aj táto skončila šťastne. Stvárnenie rozprávky sa páčilo nielen žiakom a učiteľom našej školy. Predstavenie získalo v roku 2014 veľké ocenenie v ďalekej Číne - Cenu za výnimočné predstavenie a hlavný herec Ján Demko cenu za najlepší herecký výkon. Určite sa i v budúcnosti budeme tešiť na podobné predstavenia v žilinskom bábkovom divadle.

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  23. februára 2015 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorého sa spolu zúčastnilo 30 žiakov (4. až 9. ročník). Z druhej kategórie ďalej postúpil Lukáš Benko zo 6. B (poézia) a Dominika Žáková zo 6. B (próza). Z tretej kategórie to boli Alexandra Švejdová z 9. C (poézia) a Adriana Moravčíková z 8. C (próza). Víťazom blahoželáme a držíme im palce v obvodnom kole. 
   

 • Hviezdoslavov Kubín 1.-3. ročník

  Dňa 12. 2. 2015 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnilo 23 recitátorov z 1., 2, a 3. ročníka. Porota rozhodla o víťazoch nasledovne. 1. miesto: Anetka Mikundová (3. B), 2. miesto: Dianka Pustajová (2. A) a Lacko Švejda (2. B), 3. miesto: Alex Krajčík (1. B). Deti sa pripravili veľmi zodpovedne, za čo im ďakujeme. Veľká vďaka samozrejme patrí aj pani učiteľkám a rodičom, ktorí im pri príprave pomáhali. Úroveň recitátorov hodnotila porota v zložení: pani učiteľka Gavláková, Paňáková a Tóthová. Už sa tešíme na ďalší ročník. Víťazom srdečne blahoželáme.

 • Video

  Máme novinku! Ná prízemí budovy ročníkov 1. - 4. máme pre vás televízor. Od dnešného dňa v ňom budú videá z akcií, ktoré organizuje naša škola a ďalšie zaujímavé veci (prezentácie, projekty...). Návšetvníci a samozrejme aj vy - rodičia našich žiakov budete tak mať denne možnosť vidieť, že naša škola žije, že ste sa dobre rozhodli, keď ste dali svoje dieťa k nám... V budove ročníkov 5. - 9. bude takýto televízor onedlho na prvom poschodí. Žiaci na druhom stupni si tak budú môcť pozrieť to isté.

 • Karneval

  Milí naši! Znova sa máme čím pochváliť. Naše pani vychovávateľky pripravili pre naše - vaše deti super zábavu! Pripravili karneval! Krásne masky, nápadité. Dobrá muzika, dobré jedlo, pitie...  Dobrá nálada! Video z tejto milej akcie máme samozrejme už pripravené a môžete si pozrieť.

 • 2 % z Vašich daní pre našu školu

  Priatelia. Naša škola ako každý rok v spolupráci s Nadáciou Spoločne pre región pripravila pre vás tlačivo Vyhlásenie o poukázaní 2 % z vašich zaplatených daní  a tiež Potvrdenie o zaplatení dane z dane z príjmov zo závislej činnosti. Ak máte teda možnosť nám poukázať 2 % z vašich zaplatených daní, budeme naozaj radi. Obidve tlačivá si môžete stiahnuť po kliknutí na zvýraznený text. Peniaze takto vyzbierané používame výsostne na zlepšenie prostredia, v ktorom sa naše - vaše deti vzdelávajú. VOPRED VÁM ĎAKUJEME! 

 • Milión kliknutí!

  Milí naši priaznivci! S obrovskou radosťou vám oznamujeme, že od augusta 2009 ste doposiaľ na našej stránke klikli už viac ako 1 000 000 krát! Vyplýva nám z toho, že robíme našu stránku dobre a zaujímavo, že je dôvod na ňu prichádzať. Určite tak budeme robiť aj naďalej, vždy sa z nej včas dozviete všetko podstatné. Veľmi pekne vám ďakujeme za prejavenú priazeň a záujem!

 • Školská zábava sa nekoná... :-(

  Milí naši! Asi sme nezvolili vhodný termín našej školskej zábavy. Preto vám oznamujeme, že naša školská zábava sa bude konať v máji. Plánujeme znova pripraviť DEŇ RADOSTI 2015 a v tento deň by bola aj zábava. Termín vám upresníme. Dovidenia!

 • Karneval

  Chystajte si deti masky, bude smiech a špás! Fašiankový karneval príde medzi nás... srdečne Vás pozývame na karneval, ktorý sa uskutoční v stredu 11.02. 2015 o 13:00 na 1. poschodí budovy 1.-4. ročníkov. Všetci ste vítaní.

 • Piškvorky

  A máme tu víťazov piškvorkového turnaja! Z 32 detí 2. – 5. ročníkov  sa vďaka logickému mysleniu, náhode a šťastiu víťazmi stali: Lacko Švejda 2.B, Samko Kada 3.A, Natálka Dobiášová 4.B a Matúško Hrubjak 5.A. Gratulujeme!

 • Separovanie

  Milí priatelia! My sa veru máme čím pochváliť! V našej škole už dávno poctivo separujeme odpad, ktorý produkujeme. Máme nato aj špeciálne "zariadenie". A pani učiteľka Papánková a náš pán riaditeľ sa zahrali na básnikov a vymysleli aj "separovacie" veršíky, aby separovanie bolo zaujímavejšie... :-)

 • Vyhodnotenie súťaže VŠETKOVEDKO 2014

  V decembri - 2.12.2014 sa uskutočnila celoslovenská vedomostná súťaž o titul Všetkovedko, do ktorej sa zapojilo 3945 druhákov, 3629  tretiakov a 3109 štvrtákov  z celého Slovenska. Súťaže sa zúčastnilo aj 26 žiakov z našej školy. Ako to dopadlo? TITUL VŠETKOVEDKO získavajú za pekné umiestnenie v súboji o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími títo žiaci: Sofia Valušiaková  4.A – 33. miesto  na Slovensku, Filip Švaňa  3.A – 34. miesto na Slovensku, Matej Uhrina  4.A – 43.miesto  na Slovensku. Ostatní žiaci: Saška Ivanková, Esterka Kotmanová, Lenka Uhrinová, Karolinka Kršková, Tamarka Laurincová, -2.A, Linduška Veselá, Eliška Zbranková 2.B, Samko Kada, Filipko Šulgan, Jurko Bucha - 3.A, Adelka Jurgová, Samko Sloboda - 3.B, Miško Mikuš, Milanko Fiťma, Martinko Magvaši, Martinko Káčer, Samko Hanák, Emmka Hanáková, Mirka Dobešová, Laurika Hoferová, Bruno Portašik -4.A, Barborka Garguláková, Martinko Malcho - 4.B, dostávajú za preukázanú múdrosť titul Všetkovedkov učeň.

 • Vitajte u nás!

  Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli zapísať svoje dieťa do prvého ročníka k nám, do našej školy. Sľubujeme vám, že sa budeme vždy snažiť splniť našu úlohu - kvalitne vzdelávať, urobiť všetko preto, aby sa vaše dieťa u nás cítilo spokojné.

 • Finančná gramotnosť

  Žiaci našej školy sú gramotní! A deviataci aj finančne. Nový predmet Finančná gramotnosť, ktorý majú od školského roka 2014/20015 ich nielen baví, ale aj pripravuje do života ekonomickými informáciami, praktickými aktivitami a prezentáciami. 16. januára 2015 títo žiaci navštívili Žilinskú univerzitu, aby podporili svoje dve spolužiačky - Peťku Margenovú a Sašku Švejdovú pri ich prezentácii projektu zameraného na "Hospodárenie mojej domácnosti." Dievčatá odprezentovali svoju prácu veľmi dobre, tému zvládli s ľahkosťou, boli ekonomicky veľmi dobre pripravené, vystupovali isto, rozhodne. Dokázali zaujať, komunikovali na vysokej - až profesionálnej úrovni. Získali aj ocenenie a tiež skúsenosť s plánovaním rodinného rozpočtu, čo určite ocenia ich rodičia. Na tejto prezentácii sa podiaľal svojimi skúsenosťami a vedomosťami aj lekár Milan Pavlík, ktorý je autorom spoločenskej strategickej hry o práci s osobnými financiami. Celá akcia bola obohatená vkusným kultúrnym programom, zaujímavými výhrami v tombole a malým občerstvením. Veľké ĎAKUJEME vyslovujú naši deviataci svojim lektorom Dávidovi Vrtaňovi a Oliverovi Bubelínimu a tiež vedeniu našej školy za umožnenie vzdelávať sa v aj ekonomickej oblasti.

 • Vtip

  Vieš plávať? Viem! A kde si sa to naučil? Vo vode... :-)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Pani vedúca školského stravovania: 7634439
  zsjarnakuchyna@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria