• Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • Výtvarné úspechy

  Aj naša škola sa zapojila do výtvarného projektu s názvom Dary zeme. Dielka sa porote páčili, lebo ocenila práce Ondreja Bazelidesa /6.A/ a Lucky Jackovej /1.A/. Výstavu si môžete pozrieť vo vestibule MsÚ v Žiline do 29.októbra 2014.

  6. ročník celoslovenskej výtvarnej prehliadky Slovensko, krajina v srdci Európy 2014 bol pre našu školu veľmi úspešný. Isabella Arce i Simonka Szabóová /6.A/ získali 1. miesto a Rebeka Bírošová /9.A/ 3.miesto. Spolu so svojou pedagogičkou Zlaticou Lajčiakovou sú pozvané na výtvarné workshopy a vernisáž do Bratislavy. Blahoželáme!

 • 1.miesto vo vybíjanej

  Vo štvrtok 16. októbra sa v Lietavskej Lúčke uskutočnil turnaj vo vybíjanej dievčat, ktorého sa za účasti ďalších troch škôl zúčastnili vybrané dievčatá 8. a 9. ročníka v sprievode pani učiteľky Kavackej. Po úvodných dvoch víťazných zápasoch sa vo finále stretli s rovnako neporazenými súperkami zo ZŠ Lipová - Rajec, ktoré nakoniec zdolali rozdielom 3 bodov a stali sa tak, bez jedinej prehry, suverénnymi víťazkami turnaja. Naše dievčatá podali v každom zápase vynikajúci výkon, za čo si zaslúžili uznanie a chválu všetkých zúčastnených. Dievčatá, blahoželáme a ďakujeme!!!

 • Exkurzia do závodu KIA

  A konečne je to tu! Po roku čakania sa žiaci IX. C spolu s triednou učiteľkou pani Walterovou a pánom riaditeľom Kotmanom  vyberú dňa 28. októbra na exkurziu do závodu Kia. Dúfame, že veľa zaujímavého uvidíme a obohatíme svoje vedomosti aj v oblasti automobilov. Žiaci i triedna učiteľka ďakujú pánovi Majerčiakovi, ktorý nám exkurziu vybavil a verte, že to nebolo vôbec ľahké.
   

 • Stretnutie so Žilinou

  Učiť sa o Žiline v triede, to naozaj nie je ono. Tak sme sa vybrali na prechádzku Žilinou. Deti zo 6. B sa zahrali na sprievodcov. Každé dieťa si naštudovalo históriu jednej pamätihodnosti Žiliny a keď nám o nej hovorilo rôzne zaujímavosti, stáli sme rovno pri nej. Súčasťou prechádzky bola výhliadka na mesto z Burianovej veže. My, Žilinčania, sa máme čím pýšiť! Takéto učenie sa nám naozaj páčilo. Aj deťom, aj pani učiteľkám. Na toto stretnutie so Žilinou nikdy nezabudneme.

 • Návšteva dopravného ihriska

  V pondelok 6. októbra 2014 naši tretiaci navštívili dopravné ihrisko na Vlčincoch. Tu strávili príjemné dopoludnie s mestským policajtom, ktorý ich oboznámil s dopravnými značkami a ostatnými dôležitými pravidlami cestnej premávky. Po krátkej besede si mali žiaci možnosť vyskúšať teoretické vedomosti priamo v praxi na dopravnom ihrisku. Deti sa mohli po verejných komunikáciách presúvať ako chodci, či na rozličných dopravných prostriedkoch, napr. na bicykli, či kolobežke. Cesty na dopravnom ihrisku fungujú ako skutočné verejné komunikácie - sú na ňom rovnaké dopravné značky ako na cestách, je na ňom vodorovné dopravné značenie i  funkčné semafory. Pri takýchto návštevách a skúsenostiach  sa učia byť deti na cestách zodpovednejšie. Žiaci aj ich pani učiteľky Paňáková a Saganová odchádzali z dopravného ihriska nadšení, plní zážitkov a nových vedomostí.

 • Záujmové krúžky na našej škole

  Milí priatelia! Konečne sa nám podarilo zosumarizovať prehľad záujmových krúžkov. Môžete si teda prezrieť aké krúžky sa v tomto školskom roku u nás otvárajú a kedy a kde sa konajú.

 • Nemecký jazyk

  V triedach V. A a V. B sa žiaci skladajú po 7 € na pracovný zošit a slovník. V triedach 7. A, 8. C a 9. C po 7 € na časopis "Hurra!". Ďakujeme!
   

 • Vtip

  Rozprávajú sa dva transformery: "Tak čo, poskladáme sa na taxík?"

 • Myšlienka

  Ak hodnotíme pravdovravnosť mladých ako drzosť, začnú klamať. (V. Richter)

 • Primátorský deň

  3.októbra navštívili žiaci 6.A spolu s pani učiteľkami Fodrekovou a Novákovou-Fanovou Mestskú radnicu, kde si prezreli sobášnú sieň, kanceláriu primátora, v ktorej odhlasovali 3-mesačné prázdniny a dostali malé milé darčeky. Pokračovali prehliadkou Burianovej veže, odkiaľ mali možnosť vidieť z výšky krásnu panorámu nášho mesta, dozvedeli sa zaujímavé veci a tešili sa z pekného dňa.

   

 • Atletické preteky

  V piatok 3.októbra sa na Solinkách uskutočnili atletické preteky, ktoré organizoval Atletický klub v Žiline. Súťažilo sa v troch disciplínach - skok do diaľky, beh na 60m a beh na 300m. Svoj športový talent a rýchlosť potvrdili aj naši žiaci. Najúspešnejšia bola Saška Šobichová zo 6.A, ktorá sa umiestnila vo všetkých troch disciplínach. V skoku a v behu na 60m obsadila 1. miesto, v behu na 300m bola druhá za Luckou Štibranou (5.A), ktorá zvíťazila. Medzi chlapcami sa najviac darilo Lukášovi Benkovi zo 6.B, ktorý obsadil 2. miesto v behu na 60m aj v skoku do diaľky. Srdečne gratulujeme a už teraz sa tešíme na jarné kolo.
   

 • Exkurzia žiakov 5. ročníka

  V piatok 3.októbra sa žiaci 5.ročníkov spolu s pani učiteľkami Balkovou a Čelkovou vybrali na exkurziu do Kysúc. Navštívili pútnické miesto Živčáková pri meste Turzovka za účelom spoznávania kresťanských tradícií nášho národa. Počasie prialo, žiaci mali nielen dobrú náladu, ale preukázali aj dobrú kondíciu pri putovaní do kopca. Do školy sme sa vrátili s časovým sklzom kvôli poruche autobusu a hustej premávke. Ďakujeme všetkým, ktorí nám umožnili prežiť takýto pekný deň.

 • Vydávanie obedov

  Milí priatelia! Aby nedochádzalo k nedorozumeniam, radi by sme vás informovali o čase vydávania obedov v našej škole. Navarené teda máme už o 11:30 a posledné obedy sa budú vydávať o 14:15. Ak sa vaše dieťa plánuje niekedy niekde zdržať, oznámte to, prosím, na telefónnom čísle 7634439 a my mu obed odložíme. Dobrú chuť!

 • Apple v našej škole

  Všade samé počítače, všade samé problémy s nimi... A u nás sme sa vybrali cestou zaujímavou, sľubujúcou nové, zaujímavé a bezproblémové. Vyberáme sa teda aj cestou Apple. Naše pani učiteľky Adriana Nováková Fanová a Katarína Fodreková sú od štvrtka 26. septembra 2014 tými, ktoré budú na svojich hodinách používať špičkové zariadenia firmy Apple. Budú pomocou Apple TV a svojich iPadov svojim žiakom môcť sprostredkovať celý internetový svet, demonštrovať zaujímavý obsah učiva geografie a histórie a samozrejme aj iných predmetov pútavo, zaujímavo a interaktívne. Veľmi nás potešilo, že sa zapojili do zaujímavého projektu, prostredníctvom ktorého sme získali spomínané zariadenia, no sme radi hlavne tomu, že sme školou, v ktorej ideme odvážne novými cestami. Tieto umožnia našim - vašim deťom rýchlejšie a jednoduchšie chápať nové učivo, osvojovať si ho a ďalej pracovať a spracovávať informácie vďaka nám nadobudnuté. Ešte foto...

 • Jesenná cyklojazda

  A znovu vám môžeme oznámiť zaujímavú vec! Naša škola sa ako jediná zapojila do peknej a pomaly už tradičnej akcie, ktorá sa nazýva výstižne CYKLOJAZDA. Pod vedením nadšenca bicyklovania pána riaditeľa Jána Kotmana a jeho kolegýň Adriany Novákovej Fanovej a Ivany Papánkovej sa stretlo pred školou niekoľko žiakov našej školy a v pomerne studenom počasí sa vybrali na Námestie Andreja Hlinku, aby sa tam pripojili k ďalším účastníkom tejto akcie. Odtiaľ prešli približne desať kilometrov po mestských komunikáciách, jemne obmedzili premávku áut (Išlo o to, aby sme poukázali na to, že cyklisti tiež patria na cesty, že takýto spôsob prepravy je nielen zdravý, ale aj ekonomický a ekologický.) a spokojní a premrznutí sa vrátili späť. Podporili sme tak zaujímavé aktivity Občianskeho združenia Mulica. Na jar sa chystáme znova! Momentky z tejto milej akcie máme vo fotoalbume. :-)

 • Deň srdca

  Tak ako po iné roky, aj tento posledný septembrový týždeň sme venovali v školskom klube detí pozornosť nášmu zdraviu. Pri príležitosti Dňa srdca sme sa rozprávali o dôležitosti správnej životosprávy a dokonca si zabehali okolo futbalového ihriska. Akcia sa nám vydarila, čo môžete posúdiť aj vy. Nech sa  páči, na návštevu do nášho fotoalbumu...

 • Brigáda

  ĎAKUJEME! Všetkým, ktorí sa nenechali v sobotu 20. septembra 2014 odradiť predpoveďou počasia, všetkým tým, ktorí nám prišli pomôcť. Boli to rodičia našich detí, pani učiteľky a páni učitelia, ktorí sa chytili roboty a urobili kus kvalitnej práce. Tentoraz sme síce guláš nevarili, no hladní sme neboli. Sme naozaj radi, že vám na našej škole záleží a že sme sa mali možnosť s vami stretnúť aj takto neoficiálne. Vážime si to a už teraz vás pozývame na našu ďalšiu brigádu, ktorá sa bude konať niekedy začiatkom novembra 2014. Foto je na tomto mieste. :-)

 • Pedikulóza

  Vážení rodičia! Tak ako v každej škole a každom zariadení, v ktorom sa stretajú deti, aj u nás sa vyskytli vši. Informujeme vás teda všetkých a zároveň vás žiadame aby ste postupovali striktne podľa príslušných predpisov, s ktorými sa môžete zoznámiť v tejto časti našej stránky. Ďakujem vám za spoluprácu!

 • Cyklodeň 2

  Už sa stáva pravidlom, že nadšenci bicyklovania sa stretnú pred školou a idú "sa učiť" do prírody na bicykloch. Bolo tak aj tentoraz v stredu 17. septembra 2014. Pri príležitosti EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 2014 ráno po drobných zmätkoch vyrazilo 10 detí spolu s pani učiteľkou Andreou Kavackou a pánom riaditeľom Jánom Kotmanom smerom na Brezany. Prechádzali popri stavenisku budúcej diaľnice (a teda boli aj patrične špinaví...), vyšliapali slušný kopček nad Brezanmi, spustili sa do Lietavy. V Lietave si prezreli zaujímavý kostolík a odtiaľ sa vrátili znova cez Brezany späť. Počas tejto zaujímavej jazdy počúvali rozprávanie pána riaditeľa o krajine, ktorou prechádzali, informoval ich o blízkom okolí Žiliny, poskytol im tipy na ďalšie cyklovýlety. Cestou po mestských komunikáciách sa čo - to dozvedeli o dopravných predpisoch a ich dodržiavaní. Precvičili si tak dopravnú výchovu v praxi. Do školy sa vrátili všetci živí a zdraví, iba jeden lakeť bol troška oškretý... :-) Bol to znova jeden super pekný deň na bicykli! A v pondelok ideme na CYKLOJAZDU MESTOM. Kto má záujem, stretneme sa o 16:00 pred školou. Vítaní sú samozrejme rodičia, kamaráti a ďalší nadšenci bicyklovania. Niekoľko záberov z tejto peknej akcie máme vo fotoalbume.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Pani vedúca školského stravovania: 7634439
  zsjarnakuchyna@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria