Odhlasovanie stravy

 • Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • Odhlasovanie a prihlasovanie stravy - obedov

  Dnes sa nám podarila ďalšia dobrá vec pre vás. Je ňou odhlasovanie a prihlasovanie obedov v našom zariadení školského stravovania - jedálni. Po kliknutí na "novopribudnuté" tlačidlo ODHLASOVANIE STRAVY (naľavo od tejto novinky) sa vám otvorí možnosť prihlásiť sa pomocou údajov, ktoré vám rozdajú triedni učitelia. Prihlásené je každé dieťa automaticky, prihlasovať sa teda nemusíte, V nastaveniach si potom môžete tiež vyberať aké informácie budete dostávať do vašej mailovej schránky. Pripomíname vám však povinnosť zaplatené mať vždy do 25. dňa v mesiaci. Tak nech sa páči, vyskúšať si túto službu okrem spomínaného tlačidla aj na tomto odkaze. :-)

 • Boli sme na súde

  Nemusíte mať obavy! Nie ako obžalovaní, ale ako pozorovatelia. Držali sme sa zásady " lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť." A to, čo sme videli, v nás zanechalo hlboké stopy. Obžalovaný bol muž, alkoholik, ktorý celé roky psychicky i fyzicky týral svojich najbližších. Žiaci 9. ročníkov napäto a so záujmom všetko sledovali, počúvali každé slovíčko, boli plní zmiešaných pocitov. Obžalovaný sa ku všetkému priznal, uznal svoju vinu. Zlo bolo potrestané a dobro zvíťazilo Tak to má byť! Po vzhliadnutí súdneho procesu sa žiaci aktívne zapojili do besedy s pani sudkyňou a s pánom prokurátorom. Návšteva okresného súdu splnila naše očakávania a možno rozhodla o budúcom povolaní niektorých deviatakov. A ešte citát od G. B. Shawa: VŽDY BUĎTE SPRAVODLIVÍ. TÝM SA JEDNÝM ZAVĎAČÍTE, DRUHÝCH OHROMÍTE.  
   

 • Adventná Viedeň

  V stredu 9. decembra navštívime metropolu Rakúska, ktorá je kultúrnym, politickým, vedeckým a duchovným centrom Rakúska. Mesto na Dunaji patrí k najnavštevovanejším mestám Rakúska vzhľadom na bohatú históriu, množstvo zachovaných historických budov spájajúcich sa s vládou Habsburgovcov, ale aj veľkým množstvom múzeí s bohatými zbierkami z mnohých oblastí. Jedno z najkrajších pohľadov na mesto sa nám naskytne počas adventu. Mesto je nádherne vyzdobené, zovšadiaľ na Vás dýchajú Vianoce. Navštívime Technické múzeum a poprechádzame sa po historickom centre Viedne, navštívime najväčší adventný jarmok pred Radnicou. Vychutnáme si atmosféru Vianoc vo Viedni. Odchod ráno cca o 05.30 ráno spred Junioru, príchod cca o 21 – 22,00 pred Junior.

  CENA ZÁJAZDU: 22.- Euro, v cene je zahrnuté: doprava novým luxusným autokarom , sprievodca, komplexné cestovné poistenie UNION, poistenie cestovnej kancelárie voči insolventnosti. Bližšie informácie u pani učiteľky Walterovej.

 • Súťaž iBobor

  Dňa 12. a 13. novembra 2015 sa naši žiaci zapojili do online informatickej súťaže iBobor. 29 žiakov 5. ročníkov súťažilo v kategórii BENJAMIN a 68 žiakov 3. a 4. ročníkov v kategórii  BOBRÍK. Hlavým cieľom tejto súťaže bolo podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u žiakov a posmeliť ich v intenzívnejšom využívaní moderných technológií pri učení. Pre väčšinu súťažiacich to bola prvá skúsenosť s týmto typom súťaže, no i napriek tomu sa zodpovedne popasovali s ťažkými úlohami. Úspešní riešitelia v kategórii BOBRÍK sú všetci žiaci, ktorí dosiahli 60 bodov a  v kategórii BENJAMIN  50 bodov.  Súťažiacim budú sprístupnené výsledky v stredu 18. novembra 2015 na stránke www.ibobor.sk   Všetkým  žiakom ďakujeme za super výsledky! Foto...

 • Lampiónový sprievod - 50. výročie založenia našej školy - video

  Nech sa páči pozrieť sa ako sme sa pekne zabavili na lampiónovom sprievode.

 • Lampiónový sprievod - 50. výročie založenia našej školy

  Večer 5. novembra 2015 sme lampiónovým sprievodom, ktorý perfektne pripravili a zorganizovali pani učiteľky Kvetka Mištinová a Peťka Schönová, slávnostne otvorili rok osláv našej školy pri príležitosti 50. výročia jej založenia!!! (Tieto akcie budú pokračovať počas celého školského roka!!!) Okrem výbornej atmosféry, ktorú spoluvytvorili účastníci sprievodu na čele s naším školským maskotom - psíkom BAFY, si piati žiaci odniesli domov aj zaujímavé ceny. Získali ich v súťaži o najkrajšie vyzdobenú alebo vyrezávanú tekvičku, ktorá na škole prebiehala týždeň pred sprievodom. Na záver všetkých prekvapil a potešil pekný ohňostroj.

 • My a šarkany

  Draci, netopiere, kobry a iné príšery ovládli vzdušný priestor nad našou školou. Nie, nešlo o útok mimozemšťanov. To sa len v ŠKD konala každoročná Šarkaniáda, ktorú sme si opäť super užili. 😀

 • Kúpme si vlastný strom!

  Milí žiaci a rodičia,
  možno ste už počuli o Lesoochranárskom zoskupení VLK. Jednou z aktivít tohto zoskupenia je postupné rozširovanie jeho súkromnej prírodnej rezervácie Vlčia. V tejto rezervácií sa nezasahuje, to znamená, že sa tam ani neťaží drevo ani nepoľuje. Na škole spúšťame zbierku s cieľom vyzbierať minimálne 50 Eur, aby sme sa ako škola stali symbolickými vlastníkmi stromu a najmä konkrétne prispeli k ochrane našej prírody. Dar v hodnote 50 centov môžete priniesť p. učiteľovi Lacovi. Zoznam darcov bude zverejnený. Pre viac informácií o zbierke kliknite sem.

 • Deň Ľudovíta Štúra

  Pri príležitosti 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra si jeho pamiatku pripomenuli i žiaci z 8. A s pani učiteľkou Adrianou Novákovou Fanovou. Na spomienkovom stretnutí si položením vencov a kvetov k soche Ľudovíta Štúra v rovnomennom parku na Bôriku uctili jeho pamiatku primátor mesta Žilina Igor Choma spolu so zástupcami primátora, predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini, predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár a prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee.

 • Víťazstvo vo florbale

  Poslednú októbrovú stredu sa hralo 1.kolo školskej športovej ligy vo florbale. Naši chlapci 3.- 4.ročníka po veľmi dobrom výkone zvíťazili nad ZŠ Rosina 4 : 2. Gratulujeme!!! Reprezentovali nás: Filip Švaňa, Filip Šulgan, Matúš Novák (všetci 4.A), Lacko Heglas (4.B), Michal Valášek, Maxim Lajčiak, Michal Lučivňák a Adrián Kubišta (všetci 3.A).  

 • Školská liga vo futbale

  V stredu 14.októbra sa rozbehla svojím prvým kolom školská športová liga vo futbale chlapcov 5.- 6. ročníka. Naši chlapci pod vedením pani učiteľky Kavackej hneď na úvod vyhrali 4 : 1 nad ZŠ Hôrky. Blahoželáme! Reprezentovali nás: Lukáš Gier (5. B), Kryštof Zbranek, Filip Dávid, Ján Chládek, Miroslav Ševčík, Samuel Maník a Róbert Zoričák (všetci 6. A). 

 • Záujmové krúžky

  Milí rodičia a ďalší naši priatelia! Máme pre vás pripravený zoznam záujmových krúžkov, ktorý sme pripravili na základe záujmu našich - vašich detí. Ak máte záujem, nech sa páči. Stačí kliknúť.

 • Výchovný koncert - Prvá pomoc

  Dňa 7. 10. 2015 žiaci 1. - 4. ročníka navštívili multimediálny výchovný koncert z tvorivej dielne Školy života. Program sa milou a veselou formou zaoberal otázkami poskytovania prvej pomoci, ktorá raz môže zachrániť kohokoľvek z nás. Ústrednou postavou bol spevák zo skupiny Arzén - Jaroslav Gažo, ktorý okrem spevu bol aj zachraňovanou osobou. Deti si mali možnosť vyskúšať za asistencie členky záchrannej zdravotnej služby pani Martiny Kražovanskej poskytovanie prvej pomoci a telefonovanie na linku záchranného zdravotného systému.Vtipné texty dopĺňali veselé postavičky na premietacom plátne. Tieto prinášali napätie, láskavý humor a dobrú náladu. Na konci ale bolo vždy ponaučenie, že každý z nás sa môže pričiniť o záchranu života človeka, ktorý to práve potrebuje. Veríme, že i v budúcnosti nám Škola života pripraví podobný zaujímavý program.

 • Dni nádeje

  5. a 6. októbra sa konali v rámci akcie s protidrogovou tematikou "Dni nádeje" športové súťaže - štafetový beh a plávanie, na ktorých sa už tradične a s úspechom zúčastňujeme. Ani tento rok nebol výnimkou. Spomedzi 20 škôl dosiahli najväčší úspech v štafetovom behu dievčatá 7.- 8. ročníka, ktoré dobehli na výbornom 3. mieste, dievčatá 5.- 6. ročníka obsadili 6. miesto a chlapci 7. miesto. V plávaní (100m voľný spôsob) si suverénne 1. miesto vybojovala Veronika Ftáčiková z 8.A. Za svoje výkony boli žiaci slávnostne odmenení vo štvrtok 8. októbra v Mestskom divadle. Gratulujeme a ďakujeme všetkým za reprezentáciu školy. 

 • Jesenná brigáda

  Veľmi pekne ďakujeme! To v prvom rade! A za čo? No za to, že ste nelenili a prišli. Kto a kam? No tí, ktorí v sobotu 3. októbra 2015 ráno vstali a prišli k nám do školy na brigádu. Urobilo sa znova "kopec" roboty, počasie a nálada znova na jednotku. Bolo to príjemné stretnutie tých, ktorí chceli a mohli. Naozaj sme veľmi vďační za vašu pomoc, je to naozaj dobrý pocit... Ak máte záujem sa pozrieť ako to v sobotu u nás vyzeralo, alebo si pripomenúť tie pekné chvíľky, nech sa páči... :-)

 • Svetový deň srdca v ŠKD

  Dnes sme bežali. Nie ďaleko, ani dlho. Bol to beh pre zdravé srdce, ktorý nás baví každý rok. Pripomíname si tak, že hýbať sa je zdravé a super.

 • Noc výskumníkov 2015

  prebiehala toho roku v piatok v Auparku. Pani učiteľka Štaffenová a pán učiteľ Laco zobrali žiakov VII.B a VIII.A, ktorí sa oboznamovali s témami ako elektromobily, čistá energia, monitoring signálov ľudského tela, škodlivé látky v odevoch, vodná doprava, ... Možno si pozvaní vedci získali svojho nasledovníka.

 • 350 km/h - slušná rýchlosť

  Aj keď máme na škole schopných šprintérov, tak takto rýchlo "lietať" nevedia. Ale Sokol sťahovavý áno. Minulý štvrtok ho mohla obdivovať celá škola, pretože ku nám zavítala spoločnosť na ochranu dravcov Zayferus. Zástupcovia spoločnosti priviezli 25 rôznych dravcov a porozprávali zaujímavosti o každom z nich. Sledovali sme útočné nálety Sokola rároha na pohyblivú maketu zajaca, šikovnosť Karanča pri získavaní skytej potravy a obratnosť Haje loviacej kúsky mäsa vystrelené nad hlavy divákov. Žiaci súťažili a niektorí vyhrali kvarteto, pexeso, kalendár, rodinnú vstupenku na ukážky dravcov v lednickom parku a mohli si privolať dravca na ruku. 

 • Video z milej návštevy

  Aby ste sa mohli pozrieť ako to vyzerá, keď nás príde niekto navštíviť je tu krátke video.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Odhlasovanie a prihlasovanie stravy: 7634439
  zsjarnahospodarka@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria