Odhlasovanie stravy

 • Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • Drotár

  Tak! A video z návštevy milého a šikovného pána drotára je pripravené... Nech sa páči "do nášho kina". :-)

 • Sme finančne gramotní

  Finančná gramotnosť je spoločenským problémom nielen u nás, ale aj vo viacerých krajinách sveta. Na Slovensku viac ako 40 % domácností neušetrí z mesačnej výplaty ani cent. Viac ako 50 % si nevie v praxi zhodnotiť výhodnosť úveru. Ľudia tiež neovládajú bežné pojmy, s ktorými prichádzajú do styku v každodennom finančnom živote. Po týchto alarmujúcich faktoch si skúste odpovedať na otázku. Je finančná gramotnosť dôležitá? Vaša odpoveď je určite jednoznačná. Veľmi dôležitá! A finančne gramotní sú už aj žiaci 8. a 9. ročníkov. V rámci predmetu finančná gramotnosť  v spolupráci s Fakultou riadenia a informatiky sa zúčastnili zaujímavej akcie priamo na pôde fakulty. Žiakov reprezentovali Veronika Klabouchová, Petra Magvašiová, Silvia Kližanová a Filip Nováki. Vytvorili  imaginárne rodiny, vypracovali rodinné rozpočty, s ktorými všetkých oboznámili. A zvládli  to naozaj veľmi dobre. Veľké poďakovanie patrí aj ich učiteľom Davidovi Vrtaňovi a Oliverovi Bubelínymu, ktorí aj touto cestou kvalitne pripravujú žiakov do veľkého sveta peňazí.

 • Malý kúsok histórie vďaka kúsku drôtu

  Naše - vaše deti 5. ročníkov a 8. A triedy zažili nezvyčajnú hodinu. Vďaka našej šikovnej pani učiteľke Ivane Papánkovej prišiel na návštevu drotár - živý a skutočný - priamo z Klubu drotárov z Kysuckého Nového Mesta. Priniesol so sebou malý KÚSOK HISTÓRIE a veľký kus drôtu. Ten sa pomocou šikovných rúk detí a rád odborníka za pár minút zmenil na krásne umelecké výrobky. Onedlho si budete môcť pozrieť krátke video...

 • 2 % z vašich daní pre našu školu

  Vážení rodičia a ďalší naši priaznivci! Dovoľujeme si vás požiadať o pomoc našej škole prostredníctvom poskytnutia 2 % z vašich odvedených daní. Postup je veľmi jednoduchý. Stačí nám priniesť kópiu "Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane", ktoré si stiahnete jednoduchým kliknutím. Tiež vám isto pomôže, že na nej máme aj "Potvrdenie o zaplatení dane". Prostriedky takto vyzbierané vždy používame len na nákup vecí a zariadení pre naše - vaše deti. Vopred vám ďakujeme!

 • Karneval

  Školský klub detí pozýva všetky naše deti na karneval, ktorý sa uskutoční dňa 9. februára 2016( utorok) o 13:30 v budove ročníkov 1.- 4. Ćaká nás poobedie plné skvelej hudby, srandy a smiechu. Všetci ste srdečne vítaní!

 • Šaliansky Maťko

  Po Hviezdoslavovom Kubíne je Šaliansky Maťko asi najpopulárnejšia súťaž v recitácii. Školské kolo súťaže sa uskutočnilo 28. 1. 2016. Témou recitovaného textu bola slovenská povesť. Žiaci 3. a 4. ročníka sa pripravili na súťaž  veľmi zodpovedne, za čo im patrí veľké poďakovanie a uznanie. Odborná porota v zastúpení pani učiteliek Gavlákovej a Paňákovej vybrali najlepších. 1. miesto získala Aneta Mikundová a 2. miesto udelila žiačkam Adele Jurgovej a Karin Ševčíkovej, všetky zo 4. B triedy. Víťazkám súťaže blahoželáme a želáme veľa úspechov v podobných recitačných súťažiach.

 • Zmena organizácie vyučovania

  Milí naši! Oznamujeme vám, že od utorka 2. februára 2016 sa mení organizácia vyučovania. Posúva sa o 5 minút skôr začiatok druhej vyučovacej hodiny a takisto jej koniec. Veľká prestávka bude tak už iba jedna - po druhej vyučovacej hodine a bude trvať 20 minút. Ostatné hodiny zostávajú "po starom". Kedy ktorá hodina začína a končí si môžete pozrieť na tomto mieste. :-)

 • Vyhodnotenie vedomostnej súťaže Všetkovedko

  V 7. ročníku súťaže Všetkovedko  zabojovalo o titul viac  ako 14 000 detí z celého Slovenska. Veľmi nás teší, že do tejto vedomostnej súťaže sa zapojilo aj 24 žiakov z našej školy. Za perfektné umiestnenie v súboji o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími získali titul Všetkovedko štyria  žiaci: Katka Kováčová (4.B) -  5. miesto medzi najlepšími štvrtákmi na Slovensku, Filip Švaňa (4.A) - 24. miesto, medzi najlepšími štvrtákmi na Slovensku, Damián Lamoš (3.A) - 21. miesto, medzi najlepšími tretiakmi na Slovensku, Linda Veselá (3.B) - 33. miesto, medzi najlepšími tretiakmi na Slovensku. Svojimi odpoveďami sa zaradili medzi 30% najmúdrejších detí. Ostatní žiaci za účasť a preukázanú múdrosť dostali titul Všetkovedkov učeň. Za svoju snahu získali diplomy a vecné ceny.

 • Šťastný život

  Deti 6., 8. a 9. ročníka vďaka pani učiteľke Ivane Papánkovej cvičili na hodine telesnej výchovy netradične. Zamerali sa na vnútorné orgány v tele, zhlboka dýchali, snažili sa upokojiť svoju neskrotnú myseľ, odbúrať stres a prijať samých seba pomocou cvičebných zostáv, dychových techník a uvoľňovacích cvikov... Asi už tušíte, že deti cvičili jogu. Prišla medzi nás učiteľka jogy, spojila príjemné s užitočným, dušu a telo, cvičenie s relaxáciou a besedou o priaznivých účinkoch jogy: dáva zdravie, rozvíja koncentráciu, sebaovládanie, pomáha rozvíjať sebadôveru, udržiava fyzickú i psychickú integritu, dáva schopnosť prekonať zlozvyky a silu vyriešiť problémové situácie správne. A toto všetko potrebujú nielen dospelí, ale aj deti, aby mali ŠŤASTNÝ ŽIVOT! Foto...

 • Sme o niečo zelenší!

  Nebojte sa, nie zo stravy v jedálni. Tá nám chutí. Sme zelenší lebo sme prispeli na rozširovanie lesa v ktorom sa neťaží drevo ani nepoľuje. Lesoochranárske zoskupenie VLK nás odmenilo listom symbolického vlastníka. Vďaka patrí žiakom - Emke Baránkovej, Natálke Ďurnekovej, Samkovi Maníkovi, Kevinovi Bálintovi - ktorí vyzbierali príspevky a všetkým žiakom a pedagógom, ktorí prispeli.  

 • Testovanie 5

  A znova sa máme čím pochváliť! V tohtoročnom TESTOVANÍ 5 sme dosiahli vynikajúce výsledky! V matematike sme spomedzi žilinských škôl dosiahli druhé miesto a v jazykou slovenskom dokonca miesto prvé! Sme naozaj hrdí na našich pedagógov a našich šikovných žiakov! Pre porovnanie si môžete pozrieť diagramy vo fotoalbume. Červený stĺpec označuje slovenský priemer...

 • Ukáž svoj talent!

  Vážené naše talenty,
  máme pre Vás výzvu. Vyhlasujeme súťaž na text hymny našej školy a aj na melódiu hymny. Tá môže byť Vami vytvorená, ale môže byť aj prevzatá - karaoke. Vieme, že ste tvoriví, iniciatívni, flexibilní a máte dobré nápady, na ktoré sa už teraz tešíme. Vaše návrhy budú zverejnené na webovej stránke našej školy a o víťazovi rozhodnete Vy - hlasovaním. Termín: do 20. februára 2016. A výsledok súťaže? Hymna, ktorou sa zapíšete do histórie školy ako jej autori a cena, ktorá Vás určite poteší. Svoje návrhy odovzdávajte pani triednym učiteľkám, ktoré vám tiež môžu pomáhať.

 • Finančná gramotnosť našich žiakov

  Dovoľujeme si vás pozvať na zaujímavú prezentáciu. Naši žiaci majú totiž predmet FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ a dosahujú v ňom skutočne pozoruhodné úspechy. Tak nech sa páči, prijmite naše pozvanie. Pre viac informácií, kliknite... :-)

 • Pravda o drogách

  Vo svete sa o drogách veľa hovorí. Niečo z toho je pravda, niečo zase nie. Veľa z toho, čo ľudia o drogách počujú, pochádza od tých, ktorí ich predávajú. Bývalí drogoví díleri priznali, že by povedali čokoľvek, len aby iní drogy kúpili. A aby sa Vaše dieťa nenechalo oklamať a aby sa vyhlo závislosti od drog, potrebuje pravdivé údaje. A to bol dôvod, prečo na našej škole prebehla beseda o drogách. Deti od piateho po deviaty ročník získali fakty o drogách, aby mohli urobiť vlastné SPRÁVNE ROZHODNUTIE! A aká bola spätná väzba detí na besedu? Nech sa páči, pozrite si foto a prečítajte si čo o nej samé napísali!

 • Kráľovstvo včiel

  Ako žijú včely od jari až do zimy? Čo všetko sa  deje v úli, čo včelám pomáha alebo škodí? Toto všetko si môžu vyskúšať  deti počas tohto týždňa formou putovnej hry, ktorú pre nich zabezpečila pani učiteľka Majka Tóthová v spolupráci s Centrom environmentálnej a etickej výchovy Živica. Žiaci - včielky, si plnením úloh a správnymi odpoveďami zabezpečujú dostatok potravy na zimu. Priebeh hry a super atmosféru si môžete pozrieť na našom krátkom videu.

 • Rodičovská zábava sa odkladá

  Milí rodičia,
  rodičovská zábava, pôvodne plánovaná na 16. januára, sa uskutoční neskôr a to na jar - ako súčasť slávnostnej akadémie k 50. výročiu našej školy.
   

 • Krst ping pongových stolov

  Dobrá správa! Na základe dobrých skúseností s hraním ping pongu v areáli našej školy a tiež na základe požiadavky nadšencov tohoto pekného športu hrávať ho na chodbách našej peknej školy sme sa rozhodli zakúpiť dva nové a kvalitné stoly. Pokrstili sme ich v pondelok 21. decembra 2015. Krstným otcom stola v budove ročníkov 1. - 4. sa stal Timko Hrnko a v budove ročníkov 5. - 9. Šimon Turza. Vedenie našej školy podporuje takéto rozumné aktivity, a preto náš pán riaditeľ vypracoval projekt na základe ktorého naň peknou sumou prispeli naši páni poslanci v našom obvode - páni Maňák, Fiabáne, Ničík a pán Kolenčiak. Športu v Základnej škole Jarná ZDAR! Video :-)

 • Video z návštevy v Mělníku

  Rozvíjame našu družbu s českou základnou školu v Mělníku a poľskou školou v Chorzówe. Video z návštevy našich detí si v tieto prázdninové dni môžete pozrieť na tomto odkaze. :-)

 • Vianočné prázdniny i prianie

  Milí rodičia a žiaci, vianočné prázdniny začnú 23. decembra 2015 (streda). V Novom roku 2016 sa brány školy otvoria 11. januára 2016 (pondelok). Prijmite ešte od nás vianočné prianie: Vianoce sú láska, vianoce sú darovanie, Vianoce sú šťastie, vianoce sú vtedy, keď zahodíte trápenia a starosti, keď spomalíte a viac ako inokedy venujete čas sebe a svojej rodine. Prajeme vám ich pokojné a radostné prežitie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Odhlasovanie a prihlasovanie stravy: 7634439
  zsjarnahospodarka@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria