Odhlasovanie stravy

 • Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči, poďte k nám na návštevu!

 • Cyklojazda zrušená !!!

  Našim cyklistom oznamujeme, že dnes naplánovaná cyklojazda sa ruší kvôli počasiu. O ďalšom termíne sa včas dozviete.

 • Úspechy v atletike

  Výborné výsledky v početnej konkurencii dosiahli naši žiaci v 1.kole školskej ligy v atletike. Súťažilo sa v dvoch disciplínach - beh na 60m pre 3.- 4.ročník, 100m pre 5.- 6.ročník a skok do diaľky. Súčtom umiestnení v týchto disciplínach sa určovalo celkové poradie. Najlepšie sa umiestnili: Lucka Štibraná 1.miesto, Natálka Ďurneková a Rebeka Svrčková 2.miesto, Marek Hodás 5.miesto (všetci 6.A), Matúš Novák (4.A) 6.miesto, Kryštof Zbranek (6.A) 8.miesto, Dávid Kataník (6.A) a Anetka Mikundová (4.B) 12.miesto, Adelka Jurgová (4.B) 15.miesto. Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie kolo.

 • Šporťáci-športové súťaženie

  V zdravom tele, zdravý duch. V tomto hesle sa niesol 29. apríl v ŠKD. Počas súťaženia v šiestich disciplínach, pri ktorých sme si vyskúšali slalom, štafetu i skok cez prekážky sme ukázali, že máme radi pohyb a zábavu. Jednoducho, že sme skvelí Šporťáci :-)

 • 1. miesto v recitácii po anglicky

  Vynikajúce 1. miesto v recitácii umeleckého textu po anglicky získala 27. apríla 2016 na anglickej súťaži Shakespeare´s Day naša žiačka Katka Buňáková zo 6. A. Svoj talent ukázala v silnej konkurencii ďalších 13 výborných recitátorov zo žilinských základných škôl. Srdečne Katke blahoželáme a z jej úspechu sa veľmi tešíme!
   

 • Matematická olympiáda a GVOBOJ

  Medzi úspešných riešiteľov okresného kola matematickej olympiády patria Samuel Počinek a Marek Hodas zo 6.A triedy. Zo 63 riešiteľov sa umiestnili na 16.-29. mieste a 37.- 42. mieste. Dňa 22. apríla 2016 sa náš tím ZŠ Jarná 20 v zastúpení : Barborka Mládenková z 8.A , Leoš Grantner, Erik Chládek a Štefan Šmehyl z 9.A, zúčastnili náročnej matematickej súťaže GVOBOJ, v ktorej uspeli z 27 zúčastnených tímov na 11. mieste. Gratulujeme.

 • 4 živly - Banská Štiavnica

  Do 18. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže sa zapojili aj naši žiaci. Za účasti štyroch európskych krajín zo 175 škôl mali prostredníctvom výtvarných diel prezentovať prírodné krásy svojej krajiny. V kategórii základných škôl sme získali 5 cien bez udania poradia. Za ročníky 1.- 4. to boli : Mariana Stachová, Maxim Lajčiak z 3.A triedy a Matej Papučík z 3.B triedy. Za ročníky 5.- 9. Katarína Gajdošíková z 5. A a Michaela Mrázová z 8.A triedy. Ceny si prevzali 21.apríla v Banskej Štiavnici.
 • Deň Zeme

  Milá naša Zemegulička! K Tvojmu sviatku prajeme Ti: Veľa slnka a tiež vlahy, by Ťa všetci mali radi, nech sa kvietkom darí rásť, chrániť, čistiť, šetriť budeme Ťa celý čas. Deti zo školského klubu.

 • Noví žiaci

  Milí rodičia! Radi by sme vám oznámili, že naša škola prijíma žiakov. Nemusia to byť iba prváci. Prijímame aj žiakov do vyšších ročníkov. Ponúkame im vysokú kvalitu, dlhodobo dobrú povesť školy a výbornú atmosféru a náladu. Nech sa páči k nám na návštevu, poukazujeme vám našu peknú školu, porozprávame sa, vysvetlíme nejasnosti. smiley Srdečne pozývame!

 • Cyklokrajinka

  Nástenku - krajinku vytvorila pani učiteľka Katka Fodreková s pani učiteľkou Ivankou Papánkovou a spolu so žiakmi našej školy. Témou bola cyklistika na podnet cyklonadšenca a riaditeľa tejto školy Jána Kotmana. Je to príspevok do súťaže škôl, nazvanej „Udržateľná mestská mobilita v Žiline“. Tieto súťažné práce sú aktuálne vystavené vo vestibule Mestského úradu Žilina. Držte nám palce! Foto...

 • Zápis do I. ročníka - poďakovanie

  Milí rodičia! Veľmi pekne vám ďakujeme za vašu dôveru v našu školu. Váš nebývalý záujem svedčí o tom, že pracujeme naozaj kvalitne. Tým, že sme zapísali neobvykle veľa prváčikov, nám vzniká veľmi milá starosť: na budúci školský rok otvárame tri prvé triedy, a preto ideme "zháňať" ďalšiu pani učiteľku. Ak takú poznáte, povedzte jej nech sa nám ozve. Ešte raz vám teda ďakujeme a tešíme sa na stretnutia s vami!

 • Cyklobúdka

  Viete, že naše-vaše deti môžu chodiť k nám do školy aj na bicykli? A ak prídu, majú si ich aj kam bezpečne uložiť? Ak ste nevedeli, teraz už viete. A to miesto na ich odloženie máme v našej čerstvo označenej CYKLOBÚDKE... smiley  Tá býva otvorená každý deň pred vyučovaním a po ňom. Kľúče od nej majú aj pani triedne učiteľky.

 • Nové boxy

  Milí naši priatelia, a opäť  máme niečo nové! V priestoroch sociálnych zariadení pre dievčatá nám pribudli nové boxy. (Dievčatá sa isto čudovali čo to je...) Budú v nich konečne prehľadne a rozumne uložené pracovné pomôcky pre naše pani upratovačky. Nebudú ich teda už viac mať poukladané "kade-tade". Sú z kvalitného materiálu, dizajnovo rovnaké ako WC kabínky, ktoré už nejaký čas máme.

 • 2 000 000!!!

  A je to tu! Na našej stránke už máme viac ako DVA MILIÓNY kliknutí!!! Ďakujeme za váš záujem, sľubujeme, že budeme ešte lepší a zaujímavejší. smiley

 • Výlet v Košiciach

  V sobotu 2. apríla prežili žiaci 7. A triedy s pani učiteľkou Fodrekovou veselý deň v Košiciach. Ráno vyštartovali vláčikom a potom sa už len túlali uličkami Košíc. Navštívili dominantu námestia Dóm sv. Alžbety, vystúpili na vežu a kochali sa výhľadom na košické skvosty, navštívili bývalý Katov dom a mučiareň. Vzhľadom na slnečné a teplé počasie výlet zavŕšili zmrzlinou.

 • "Nové" stoličky

  smiley Aby sa našim - vašim deťom lepšie sedávalo a papkalo, podarilo sa nám zrekonštruovať stoličky v jedálni. Vymenili sme sedadlá a operadlá, vyleštili sme stále dobrú konštrukciu a je to! Stoličky sú tak ľahšie, príjemnejšie a nakoniec aj krajšie, ako predtým. A ešte sme aj ušetrili a nemuseli kupovať nové, ktoré isto nevydržia toľko ako naše.

 • Beseda o kyberšikanovaní

  21. marca 2016 sa žiaci 6.A, spolu s pani učiteľkami Kvetkou Mištinovou a Adrianou Novákovou Fanovou, zúčastnili prednášky na tému "Šikanovanie a kyberšikana" v budove Mestskej polície Žilina na Vlčincoch. Prednášku viedol poručík Marek Šmárik, ktorý ich poučil o následkoch šikanovania a trestoch za šikanovanie. Boli poučení, ako správne využívať internet a sociálne siete.

 • Ocenenie

  S veľkou radosťou vám oznamujeme, že 23. marca 2016 v Mestskom divadle Žilina bola, pri príležitosti Dňa učiteľov, za svoju dlhoročnú prácu ocenená pánom Trnovcom, víceprimátorom mesta Žilina, naša vychovávateľka pani Rozália Kalužová. Sme naozaj radi, že máme medzi sebou človeka, ktorý tak kvalitne pracuje a ktorého majú naše - vaše deti rady! Ešte foto...

 • 3.miesto vo florbale

  V dňoch 22.- 23. marca prebiehali súboje o majstra okresu vo florbale chlapcov, ktorých sa zúčastnilo celkovo 16 družstiev. Po utorňajšom postupe našich chlapcov z kvalifikácie sa v stredu stretlo 6 najlepších tímov a boli to skutočne výborné a vyrovnané zápasy. My sme sa postupne stretli so ZŠ Zaymusa, ZŠ Gbeľany, Gymnáziom sv. Františka. V zápase o bronz sme vrátili ZŠ Zaymusa porážku zo skupiny a víťazstvom 4 : 1 sme obsadili vynikajúce 3. miesto. Chlapci, ďakujeme a gratulujeme! Reprezentovali nás: Ladislav Mirt, Šimon Turza (obaja 9.A), Matej Neveselý, Jakub Smutný (obaja 9.C), Tomáš Petreje, Tomáš Hanuliak, František Lukáč (všetci 8.A), Róbert Zoričák a Kryštof Zbranek (obaja 6.A).

 • Veľkonočné všeličo

  "Veľkonočné všeličo" sme si v ŠKD užili v stredu 23. marca. Zábava, smiech, povzbudzovanie a skvelá nálada sprevádzali vtipné súťaže s veľkonočnou tematikou. O šikovnosti detí sme sa presvedčili pri stavaní puzzle zajačika, zdobení vajíčok, prenášaní kuriatok, viazaní mašlí na konáriky a naberaní "čokoládových" vajíčok. Všetkých súťažiacich neminula sladká odmena.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 041/763 44 75, mobil: 0948 045 951
  Pani tajomníčka: 041/724 32 03
  Odhlasovanie a prihlasovanie stravy: 041/763 44 39
  zsjarnahospodarka@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria