• Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • Školská zábava

  Milí naši! Máme pre vás zaujímavú novinku. Po dlhých úvahách sme sa rozhodli, že pre vás - rodičov našich detí zorganizujeme ŠKOLSKÚ ZÁBAVU! Bude sa konať už 6. februára 2015 v našej škole. Dúfame, že nás opäť poctíte svojou návštevou, že sa znova uvidíme v tak hojnom počte ako to zvykne byť na našich super brigádach. Pošleme Vám po našich - vašich deťoch lístok s ďalšími informáciami a návratkou. VEĽMI SA NA VÁS TEŠÍME!

 • Polročné prázdniny

  V pondelok 2. februára 2015 sú polročné prázdniny. Deti teda nastúpia do školy až v utorok 3. februára. Prajeme vám pekný a príjemný predĺžený víkend.

   

 • Separovanie

  Milí priatelia! My sa veru máme čím pochváliť! V našej škole už dávno poctivo separujeme odpad, ktorý produkujeme. Máme nato aj špeciálne "zariadenie". A pani učiteľka Papánková a náš pán riaditeľ sa zahrali na básnikov a vymysleli aj "separovacie" veršíky, aby separovanie bolo zaujímavejšie... :-)

 • Vyhodnotenie súťaže VŠETKOVEDKO 2014

  V decembri - 2.12.2014 sa uskutočnila celoslovenská vedomostná súťaž o titul Všetkovedko, do ktorej sa zapojilo 3945 druhákov, 3629  tretiakov a 3109 štvrtákov  z celého Slovenska. Súťaže sa zúčastnilo aj 26 žiakov z našej školy. Ako to dopadlo? TITUL VŠETKOVEDKO získavajú za pekné umiestnenie v súboji o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími títo žiaci: Sofia Valušiaková  4.A – 33. miesto  na Slovensku, Filip Švaňa  3.A – 34. miesto na Slovensku, Matej Uhrina  4.A – 43.miesto  na Slovensku. Ostatní žiaci: Saška Ivanková, Esterka Kotmanová, Lenka Uhrinová, Karolinka Kršková, Tamarka Laurincová, -2.A, Linduška Veselá, Eliška Zbranková 2.B, Samko Kada, Filipko Šulgan, Jurko Bucha - 3.A, Adelka Jurgová, Samko Sloboda - 3.B, Miško Mikuš, Milanko Fiťma, Martinko Magvaši, Martinko Káčer, Samko Hanák, Emmka Hanáková, Mirka Dobešová, Laurika Hoferová, Bruno Portašik -4.A, Barborka Garguláková, Martinko Malcho - 4.B, dostávajú za preukázanú múdrosť titul Všetkovedkov učeň.

 • Vitajte u nás!

  Veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli zapísať svoje dieťa do prvého ročníka k nám, do našej školy. Sľubujeme vám, že sa budeme vždy snažiť splniť našu úlohu - kvalitne vzdelávať, urobiť všetko preto, aby sa vaše dieťa u nás cítilo spokojné.

 • Finančná gramotnosť

  Žiaci našej školy sú gramotní! A deviataci aj finančne. Nový predmet Finančná gramotnosť, ktorý majú od školského roka 2014/20015 ich nielen baví, ale aj pripravuje do života ekonomickými informáciami, praktickými aktivitami a prezentáciami. 16. januára 2015 títo žiaci navštívili Žilinskú univerzitu, aby podporili svoje dve spolužiačky - Peťku Margenovú a Sašku Švejdovú pri ich prezentácii projektu zameraného na "Hospodárenie mojej domácnosti." Dievčatá odprezentovali svoju prácu veľmi dobre, tému zvládli s ľahkosťou, boli ekonomicky veľmi dobre pripravené, vystupovali isto, rozhodne. Dokázali zaujať, komunikovali na vysokej - až profesionálnej úrovni. Získali aj ocenenie a tiež skúsenosť s plánovaním rodinného rozpočtu, čo určite ocenia ich rodičia. Na tejto prezentácii sa podiaľal svojimi skúsenosťami a vedomosťami aj lekár Milan Pavlík, ktorý je autorom spoločenskej strategickej hry o práci s osobnými financiami. Celá akcia bola obohatená vkusným kultúrnym programom, zaujímavými výhrami v tombole a malým občerstvením. Veľké ĎAKUJEME vyslovujú naši deviataci svojim lektorom Dávidovi Vrtaňovi a Oliverovi Bubelínimu a tiež vedeniu našej školy za umožnenie vzdelávať sa v aj ekonomickej oblasti.

 • Vtip

  Vieš plávať? Viem! A kde si sa to naučil? Vo vode... :-)

 • Myšlienka

  Nech sa vyjadríte akokoľvek presne, každý to pochopí ináč. (Murphyho zákon.)

 • Angličtina s lektorom

  Opäť k nám zavítal vzácny hosť. Volá sa Richard a pochádza z Anglicka. Žije a pracuje na Slovensku. Učí anglický jazyk. A práve kvôli tomu sme ho pozvali. Trieda 8.C sa s ním stretla na hodine. Porozprával nám o sebe a o meste Bristol, odkiaľ pochádza a potom aj zodpovedal otázky našich žiakov. Porovnávali sme život na Slovensku a v Anglicku, rozprávali o obľúbenej hudbe, jedle alebo športe... Bolo super !

 • Pracovné zošity z nemeckého jazyka

  Na hodiny nemeckého jazyka sme pre žiakov 7. A objednali pracovné zošity a slovníky, ktoré žiaci potrebujú pre kvalitnú výučbu jazyka. Žiakom budú slúžiť až do 9. ročníka. Cena pracovného zošita a slovníka je 7 €. Peniaze treba odovzdať do konca januára pani učiteľke Walterovej.
   

 • Okresné kolo olympiády anglického jazyka

  Víťazky školského kola anglickej olympiády sa v stredu 14.januára zúčastnili na okresnom kole. Nestratili sa ani v takej silnej konkurencii, aká sa tu zišla. Natália Durmis sa umiestnila na delenom 10. mieste z celkového počtu 23. Lucia Rybanová skončila na delenom 13. mieste spomedzi 28 súťažiacich. Obidve dievčatá boli úspešné riešiteľky. Ďakujeme im za peknú reprezentáciu školy.

 • Prechádzky umením

  Žiaci IX.C triedy pozývajú spolužiakov, rodičov a priateľov na stretnutie s umením. V piatok 23.januára 2015 v čase od 9. do 13. hodiny budú v Da Vinciho učebni /budova 5-9/ prezentovať svoje projekty. Ste srdečne vítaní!

 • ŠŠL vo futsale

  V pondelok 12. januára sa hralo ďalšie kolo Školskej športovej ligy vo futsale 7.- 9.ročníka. Súperom našich chlapcov boli ich rovesníci zo ZŠ Teplička, s ktorými remizovali 3 : 3, hoci ešte sekundu pred koncom zápasu viedli(!). Škoda, ale držíme palce do ďalších zápasov.
   

 • Zimné radosti- súťaže na snehu

  Minulotýždňovú štedrú snehovú nádielku sme si v školskom klube detí užili zábavnými súťažami, veselou sánkovačkou a stavaním snehuliakov. Ďakujeme Perinbaba!

 • Zvianočnievanie

  Pri tónoch vianočných kolied sme si v našom školskom klube vytvorili fantastickú predvianočnú náladu - zdobili sme voňavé medovníčky, vyrábali svietniky, ozdoby na stromčeky a mnoho milých dekorácií.

 • Japonsko

  Zo vzdialeného Japonska prišla mimoriadna cena z 15. ročníka celosvetovej výtvarnej súťaže s environmentálnou tematikou. Získal ju Maxim Lajčiak z 2.A triedy. Páčili sa aj práce ďalších našich detí, pretože získali čestné uznania. Sú to: L. Hlinica, S. Šmehylová (obaja 2.A), G. Hodoňová 2.B, M. Káčer, M. Dobešová (obaja 4.A), T. Kadová 5.B, M. Páneková 5.A, K. Šenkeryová 6.A, M. Mrázová, P. Rumlová, N. Durmisová, S. Bohm (všetci 7.A). Srdečne blahoželáme!

 • Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Najlepší žiaci z anglického jazyka si v stredu 10. decembra 2014 zmerali sily v školskom kole olympiády. Celkovo sa ho zúčastnilo 12 žiakov. V kategórii mladších zvíťazila Natália Durmis, 2. miesto získala Annamária Matulová a 3. miesto Alexandra Dolinajcová - všetky zo 7.A. V kategórii starších zvíťazila Lucia Rybanová, 2. miesto získala Simona Štibraná a 3. miesto Nina Miniariková - všetky sú žiačky 9.C. Víťazky postupujú do obvodného kola. Blahoželáme im a všetkým ďakujeme za účasť.
 • Lentilky 2014

  Vo štvrtok 11. decembra 2014 sme boli na vystúpení žilinských Lentiliek. Nech sa páči pozrieť ako to tam vyzeralo.

 • Bohúňova paleta

  Naši malí výtvarníci dosiahli ďalšie úspechy. V 17. ročníku medzinárodnej prehliadky detskej tvorby sa umiestnili nasledovne: Zlaté pásmo: Timko Hrnko (2.A) Strieborné pásmo: Maxim  Lajčiak (2.A) a Filip Švaňa (3.B).Čestné uznanie: Silvia Kližanová (8.C), Jozef Dolinay (8.A) a Dominika Petreje (9.A).

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Pani vedúca školského stravovania: 7634439
  zsjarnakuchyna@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria