• Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • L E T O

  Milí naši priatelia! Začali prázdniny a my vám želáme ich krásne a zmysluplné prežitie. Odložte tablety a mobily, vypnite počítače...  A behom von! Tešíme sa na vás v septembri! :-)

 • Slávnostné ukončenie školského roka 2013/2014

  Tak! A je to! Školský rok 2013/2014 sa skončil. A je to tak dobre. Konečne si môžeme všetci oddýchnuť. Veď si to zaslúžia aj deti, aj ich učitelia, pani vychovávateľky, pani upratovačky a vlastne všetci v našej škole. Ako to vyzeralo v posledný deň v škole si môžete popozerať tadiaľto.

 • Dopravní policajti v našej škole

  Blížia sa prázdniny a deťom okrem zážitkov často hrozí i nebezpečenstvo. Ako predísť nástrahám na cestách? O tom nám dnes prišli porozprávať dopravní policajti. Žiakom predviedli i motorizovanú jednotku, kde si mali možnosť  pozrieť autá i z vnútra, vyskúšať ich funkčnosť. Najväčším lákadlom bola policajná motorka. Ako jazdiť na bicykli, či správne prechádzať po priechode pre chodcov, si deti vyskúšali na našom malom dopravnom ihrisku. Ujovia policajti, za dnešný deň a cenné rady vám všetkým veľmi pekne ďakujeme a sľubujeme, že si počas prázdnin na seba budeme dávať veľký pozor!

 • Návšteva dopravného laboratória

  Žiačikom I.B  sa zunovalo  učiť v ich triede, rozhodli sa ju vymeniť. Nie však v základnej škole, vybrali sa rovno na Žilinskú univerzitu. Vypočuli si "prednášku" o fungovaní dopravy na železnici. Mali možnosť vyskúšať si riadenie vlakov prostredníctvom počítačového systému. Takéto vyučovanie sa im veľmi páčilo, preto sa všetci chlapci z tejto triedy rozhodli  raz študovať  práve tu. Prečo? Pozrite si ich rozhodnutie na fotkách. Na záver príjemného dopoludnia ich čakalo sladké prekvapenie.
   

 • 3.miesto na Slovensku

  V dňoch 19. - 20. júna 2014 sa konali v Trnave Majstrovstvá Slovenska vo volejbale v rámci Kalokagatie - medzinárodnej olympiády detí a mládeže, na ktorých mala zastúpenie aj naša škola. Naše dievčatá hrali postupne proti Piešťanom, Považskej Bystrici, Stropkovu a Bratislave. V boji o bronz zdolali svoje súperky z Nových Zámkov a obsadili tak krásne 3. miesto. Reprezentovali nás : Erika Gregušová, Laura Liščáková, Alžbeta Šobichová (všetky 9.C), Petra Margenová (8.C), Mária Kozáčková, Petra Magvašiová a Silvia Mayerová (všetky 7.C). SRDEČNE GRATULUJEME A ĎAKUJEME!!!

 • Oznam školského klubu detí

  Vážení rodičia, dovoľujeme si Vám oznámiť, že ŠKD bude v prevádzke vo štvrtok 26. 06. 2014  do 14:30 h a v piatok 27. 06. 2014 do 12:00 h. Ďakujeme za porozumenie a prajeme krásne leto!

   

 • Tretiaci ukončili plavecký výcvik

  V dňoch 16.- 20. júna 2014 sa žiaci 3.A a 3. B triedy zúčastnili plaveckého výcviku v Mestskej plavárni v Žiline. Hneď na úvodnej hodine boli rozdelení  do troch skupín podľa plaveckej zdatnosti. Deťom sa plávanie veľmi páčilo, zoznámili sa s rôznymi plaveckými technikami a plaveckými pomôckami pomocou ktorých sa v plávaní zlepšili a zdokonalili. V závere plaveckého výcviku absolvovali plavecké preteky. Dôkazom ich plaveckých schopností je aj "mokré vysvedčenie", ktoré dostal každý plavec.

   

 • Víťazi Gorazdovho Námestova

  19.júna 2014 si 4 žiaci našej školy v Námestove prebrali ocenenia za víťazstvo v celoslovenskom kole výtvarnej súťaže s národnou tematikou. Sú to: Lukáš Ďuriš, Katarína Dupkalová, Rebeka Bírošová z 8.A a Samko Sloboda z 2.A. Katka Buňáková zo 4.A získala 3. miesto. Všetkým srdečne blahoželáme!

 • Riaditeľ našej školy

  Vážení priatelia! V piatok 20. júna 2014 prebehlo v našej škole výberové konanie na riaditeľa školy. Oznamujeme vám, že na ďalšie obdobie ním bude opäť Ján Kotman. Blahoželáme mu a držíme mu v jeho práci palce! Dúfame, že bude pokračovať vo svojej práci aj naďalej, že bude stále tým "iniciátorom", ktorý našu školu vedie dobre a dobrým smerom! :-) 

 • Vtip

  Ľudia dajú aj posledné peniaze za to, aby mali niečo zadarmo... :-)

 • Beseda so spisovateľom v 1. B

  Dnes mali žiaci I.B triedy vzácnu návštevu. Netrpezlivo čakali autora, ktorý píše divadelné hry, texty piesní, básne, no hlavne tvorí pre deti. Novinár a spisovateľ Martin Barčík im predstavil svoju knižku "Baltazár Banán". Žiakom prečítal veselý a vtipný príbeh, porozprával im o vzniku tejto knižky, učil deti lietať. Každé dieťa dostalo od autora knižku s venovaním. Po skončení besedy sa zahĺbili do čítania, niektoré nakreslili pekné obrázky, ktoré dodatočne odovzdajú hosťovi.   

 • Rozlúčka v 4. B

  Všetko sa raz skončí... A pre našu 4. B sa práve teraz končí jej "pôsobenie" v budove ročníkov 1. - 4. Odchádzajú. No nie ďaleko. Len do budovy ročníkov 5.- 9. Budú z nich piataci. Po krásnych, niekedy trošku ťažkých, niekedy smutných štyroch rokoch. Už sa viac nebudú každodenne stretať s ich pani učiteľkou Lenkou Hudecovou, ktorá sa všetkým v tejto triede s láskou a trpezlivosťou venovala. S jej nadštandartným nasadením v práci i mimo nej sa jej podarilo vzdelať a vychovať skutočne rozumných a šikovných mladých ľudí. Z maličkých prváčikov sú urastení a milí chlapci, z tých drobných dievčatiek sú slečny "v rozpuku". A tých vedomostí čo v hlavičkách majú! V stredu - 18. júna 2014 sa definitívne rozlúčili. Táto milá rozlúčka sa konala v reštaurácii U Dominiky a my vám prinášame niekoľko momentiek z krásnej rozlúčky. A radi by sme ešte na záver dodali: ĎAKUJEME! (Pani učiteľke a tiež spokojným rodičom, ktorí jej zverili svoje deti do opatery, ktorí sa jej skutočne pekným spôsobom v stredu poďakovali.) Pani Evka maníková zložila aj milú básničku a vy si ju môžete si prečítať na tomto mieste. :-)

 • Vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Maksík

  Aj v tomto školskom roku prebehla na našej škole celoslovenská korešpondenčná súťaž Maksík v piatich kolách, ktorá bola určená žiakom 2. - 4. ročníka. Jej hlavným cieľom bolo rozvíjať myslenie a kreativitu detí. Úlohy boli zakomponované do rozprávok a napínavých príbehov na pokračovanie. Do tejto časovo náročnej súťaže sa zapojilo 6 druhákov, 10 tretiakov a 8 štvrtákov. V prvej kategórií Maksík 2 sa najlepšie umiestnili žiaci 2. A triedy: Filip Švaňa a Juraj Bazelides (402. - 644. miesto), Tomáš Kocúr (766. - 912. miesto). V kategórii Maksík 3 uspeli z našej školy najlepšie žiaci z 3. A triedy: Michal Mikuš (182. - 421. miesto), Viktória Broďaniová a Martin Magvaši (475. - 619. miesto), Matej Uhrina (620. - 677. miesto), Milan Fiťma (799. - 877. miesto), Rebeka Račková (908. - 980. miesto). V poslednej kategórii Maksík 4 úspešne zabojovali žiaci: Marek Hodás zo 4. A triedy (273. - 301. miesto), Michaela Kudlová zo 4. B triedy (938. - 965. miesto). Spomínaní žiaci dostali okrem diplomov Najmúdrejší maksáčik aj pekné vecné ceny. Ostatní riešitelia získali účastnícky diplom. Všetkým ďakujeme za účasť, najlepším riešiteľom blahoželáme a veríme, že rady Maksáčikov sa v budúcom školskom roku rozšíria o ďalších zanietených počtárov.

 • Výlet 3. B

  Oblečenie podľa počasia, veľká desiata a hlavne skvelá nálada a ide sa na školský výlet. Slovo "skanzen" znamená múzeum ľudovej architektúry v prírode.  V skanzenoch sú umiestnené stavby, ktoré nebolo možné uchovať na ich pôvodnom mieste, najčastejšie z dôvodu výstavby vodných nádrží či diaľnic. Takýmto spôsobom bolo na Slovensku zachránené množstvo jedinečných diel pôvodnej architektúry a žiaci 2. A,2. B. a 3. B 10. júna 2014 jeden z nich navštívili. Cestovali do Martina, do Múzea slovenskej dediny, kde sa oboznámili so spôsobom života ľudí v minulosti. Nechýbali ani nákupy suvenírov a veselá cesta autobusom. Vrátili sme sa unavení, no živí a zdraví.

 • Sme vynikajúca škola!

  Že sme výborná škola sa nám často potvrdzuje. Aj dnes, kedy sme dostali poštou milé prekvapenie. Tak sa s tou našou veľkou radosťou chceme podeliť aj s vami. Prečítajte si...

 • Fotografie zo dňa radosti

  Milí priatelia! náš prvý DEŇ RADOSTI dopadol vynikajúco. A asi aj preto sú veľmi žiadané fotografie z tejto milej akcie. My vám teda ponúkame si ich stiahnuť. Tak nech sa páči! :-) Tu sú... Heslo je: deti

 • Čas výletov, hier a pohody

  Tak by sa dal nazvať školský výlet 5.A a 5.B triedy v čarovnom prostredí Malej Fatry v Terchovej. Hneď po tom, ako sme vystúpili z autobusu, objavili naše kroky Jánošíka. Najskôr v múzeu a neskôr na podstavci. Po dobrom obede sme si obuli turistické topánky a prešli sa Jánošíkovými dierami. Príjemne unavení sme sa pripravovali na večernú pyžamovú párty. Súťaž o najoriginálnejšie a najvtipnejšie pyžamo. Zapojili sa aj pani učiteľky. Medzi chlapcami vyhral Matúš Brziak a u dievčat Alex Gaňová a Saška Šobichová. Druhý deň bol plný hier a zábavy. Hry však boli "prekazené" ovečkami, ktoré sme pastierom pomáhali previesť cez potok. Takéto niečo sa nám v meste nemôže stať. Na salaši sme si pochutnali na bryndzových haluškách a plní krásnych zážitkov sme sa vrátili domov.

   

 • Na návšteve v kasárňach

  Dňa 10. 6. 2014 v ranných hodinách obsadili priestory kasární v Žiline desiatky detí, na ktoré čakali pripravení profesionálni vojaci z 5. pluku špeciálneho určenia a regrutačného strediska v Žiline pod vedením pána Váňu a pána Štaffena, aby im čo najviac spríjemnili deň a postarali sa o zábavu a dobrú náladu. Okrem statických ukážok techniky a výzbroje si deti mohli vyskúšať aj svoju fyzickú kondíciu v rôznych športových disciplínach, napr. skákanie vo vreci, hod na cieľ, beh so záťažou, streľbu zo vzduchovky, či poskytovanie prvej pomoci. Veľkým prínosom bolo rozprávanie vojakov o zahraničných misiách v Iraku, Bosne, Afganistane... Dobrý pocit, ktorý zostal všetkým zúčastneným z tejto akcie je jasne vidieť v priloženej fotogalérii. Zostáva veriť, že tradícia pomoci pri organizovaní aktivít tohto typu zostane zachovaná aj v budúcnosti a profesionálni vojaci aj v nasledujúcich rokoch budú sprístupňovať deťom svoje priestory a poskynú im možnosť zahrať sa spolu s nimi na vojakov.

 • Bicyklovací deň

  V stredu 4. júna sa niekoľko našich detí neučilo. Vybrali sa na bicykloch na výlet. Spolu s našim pánom riaditeľom Jánom Kotmanom a pani učiteľkou Andreou Kavackou sa v tento deň ráno zišli pred školou a šli smerom do Brezian. Cesta bola príjemná, počasie prialo. Nad Brezanmi sa ukázala kondícia jedotlivcov. A musíme priznať, že veru väčšina nevládala. Tradične najlepší bol Samko Šoška, hneď za ním vládal ťahať a zdolať slušný kopček Andrej Kotman a z dievčat, ktoré išli tiež, bola najlepšia Natálka Durmisová. Tá tiež šla hore "ako píla". Po ceste späť za zastavili na krátky oddych v JAZDECKOM AREÁLI BREZANY, kde sa občerstvili. Popozerali si zvieratká, ktorých je tam neúrekom a šlo sa domov. Výlet sa všetkým páčil, no viacerí majú o čom rozmýšľať - treba sa začať hýbať! Do spomínaného areálu vám odporúčame zájsť, nie je to ďaleko a je tam príjemne. A hneď máte tip na pekný víkendový cyklovýlet! :-) Video je tu...

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Pani vedúca školského stravovania: 7634439
  zsjarnakuchyna@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria