• Vážení priatelia! Podarilo sa nám realizovať veľmi zaujímavú vec. Je ňou virtuálna prehliadka našej školy. Môžete tak do našej školy vstúpiť hocikedy a pozrieť si v akom prostredí žijú, pracujú, vzdelávajú sa naše - vaše deti, naši pedagógovia. Myslíme si, že týmto krokom prispejeme k jednoduchšiemu rozhodovaniu sa "DO KTOREJ ŠKOLY DAŤ SVOJE DIEŤA?" - DAJTE HO PREDSA K NÁM! Tak nech sa páči k nám na návštevu!

 • Začiatok školského roka 2014/2015

  Vážení naši priatelia, rodičia našich - vašich detí a samozrejme vy - naši milí žiaci! U nás sa už ostošesť pracuje, pripravujeme usilovne nový školský rok 2014/2015. Ten sa začne 2. septembra 2014 o 8:00 na "nádvorí" v našej peknej školičke. Kultúrny program začne o 8:30 a do svojich tried na kus reči so svojimi triednymi pani učiteľkami sa poberiete okolo 9:00. Prváci sa zdržia trošku dlhšie, na začiatok máme pre nich pripravené množstvo informácií. Tak čoskoro dovidenia a užívajte posledné prázdninové hodiny.

 • Prváčikovia

  Milí naši prváci! Aby ste vedeli s kým budete v triede, pripravili sme pre vás zoznamy. Vašimi triednymi pani učiteľkami budú pani Mariana Gavláková, ktorá bude mať 1. A a pani Lenka Hudecová, ktorá bude mať triedu 1. B. A vôbec sa nebojte! Bude sa vám u nás určite páčiť!

 • Zoznamy prváčikov

  1.A žlté mašličky   1.B červené mašličky
                     
  1.   Brna Mário   1.   Baláž Nikolas  
  2.   Čerňanová Jela   2.   Bartak Marek  
  3.   Hirnerová Romana   3.   Benková Anna  
  4.   Hodoňová Anna   4.   Broďani Alexander  
  5.   Hosmaj Róbert   5.   Danaj Patrik  
  6.   Hudec Martin   6.   Fatáková Anabela  
  7.   Hudec Jakub   7.   Gajdošík Peter  
  8.   Ižacká Emma   8.   Hamar Filip  
  9.   Jacková Lucia   9.   Kaplánek Martin  
  10.   Jacková Tereza   10.   Koláriková Luiza Annabella
  11.   Kapsiarová Simona   11.   Krajčík Alex  
  12.   Lukáčová Alžbeta   12.   Lučivňáková Charlotte
  13.   Margen Jakub   13.   Mráziková Klára  
  14.   Matulová Natália   14.   Ondro Jakub  
  15.   Minich Šimon   15.   Ondroš Kristián  
  16.   Peknušiaková Eva   16.   Portašík Juraj  
  17.   Sekáčová Anett   17.   Skukálková Simona  
  18.   Šulgan Damián   18.   Svitek Róbert  
  19.   Švaňová Dominika   19.   Valyavka Viktoriya  
  20.   Zuzík Bruno            
 • Oznam ŠKD

  Milí rodičia, prevádzka  školského klubu detí pri našej škole začína svoju činnosť v stredu 3. septembra 2014. Všetky zapísané deti privítame v tento deň už od 6:30.

 • Oznam

  Oznamujeme žiakom a rodičom, že od pondelka 25. augusta 2014 v čase od 8:00 do 14:00 si môžu vybaviť stravné lístky a vyhnúť sa tak zbytočnému čakaniu v rade v ďalších dňoch. Ďakujeme za porozumenie.

 • Na bicykli do školy

  U nás to s bicyklovaním myslíme naozaj vážne. Aby sme si mohli bezpečne odkladať bicykle, na ktorých prichádzajú naše - vaše deti do školy pribudol v našom peknom areále nový uzamykateľný prístrešok. Ten bude každé ráno otvorený, počas vyučovania zamknutý. A na jeho konci sa znova odomkne. Bicyklíky tak budú v bezpečí a dokonca pod dohľadom kamier(!). Takže zlodeji "nech sa páči", chytíme vás!!!

 • Letný tábor Slniečko

  No! A už máme polovicu prázdnin za sebou. No máme už aj kopu prázdninových zážitkov. Na fotografiách v našom fotoalbume sa môžete pozrieť ako to vyzeralo v našom už tradičnom letnom tábore SLNIEČKO, ktorý našim - vašim deťom množstvo zaujímavých a nezabudnuteľných zážitkov priniesol. A tí, ktorí v ňom boli si môžu zaspomínať... :-)

 • Slávnostné ukončenie školského roka 2013/2014

  Tak! A je to! Školský rok 2013/2014 sa skončil. A je to tak dobre. Konečne si môžeme všetci oddýchnuť. Veď si to zaslúžia aj deti, aj ich učitelia, pani vychovávateľky, pani upratovačky a vlastne všetci v našej škole. Ako to vyzeralo v posledný deň v škole si môžete popozerať tadiaľto.

 • Dopravní policajti v našej škole

  Blížia sa prázdniny a deťom okrem zážitkov často hrozí i nebezpečenstvo. Ako predísť nástrahám na cestách? O tom nám dnes prišli porozprávať dopravní policajti. Žiakom predviedli i motorizovanú jednotku, kde si mali možnosť  pozrieť autá i z vnútra, vyskúšať ich funkčnosť. Najväčším lákadlom bola policajná motorka. Ako jazdiť na bicykli, či správne prechádzať po priechode pre chodcov, si deti vyskúšali na našom malom dopravnom ihrisku. Ujovia policajti, za dnešný deň a cenné rady vám všetkým veľmi pekne ďakujeme a sľubujeme, že si počas prázdnin na seba budeme dávať veľký pozor!

 • Návšteva dopravného laboratória

  Žiačikom I.B  sa zunovalo  učiť v ich triede, rozhodli sa ju vymeniť. Nie však v základnej škole, vybrali sa rovno na Žilinskú univerzitu. Vypočuli si "prednášku" o fungovaní dopravy na železnici. Mali možnosť vyskúšať si riadenie vlakov prostredníctvom počítačového systému. Takéto vyučovanie sa im veľmi páčilo, preto sa všetci chlapci z tejto triedy rozhodli  raz študovať  práve tu. Prečo? Pozrite si ich rozhodnutie na fotkách. Na záver príjemného dopoludnia ich čakalo sladké prekvapenie.
   

 • 3.miesto na Slovensku

  V dňoch 19. - 20. júna 2014 sa konali v Trnave Majstrovstvá Slovenska vo volejbale v rámci Kalokagatie - medzinárodnej olympiády detí a mládeže, na ktorých mala zastúpenie aj naša škola. Naše dievčatá hrali postupne proti Piešťanom, Považskej Bystrici, Stropkovu a Bratislave. V boji o bronz zdolali svoje súperky z Nových Zámkov a obsadili tak krásne 3. miesto. Reprezentovali nás : Erika Gregušová, Laura Liščáková, Alžbeta Šobichová (všetky 9.C), Petra Margenová (8.C), Mária Kozáčková, Petra Magvašiová a Silvia Mayerová (všetky 7.C). SRDEČNE GRATULUJEME A ĎAKUJEME!!!

 • Tretiaci ukončili plavecký výcvik

  V dňoch 16.- 20. júna 2014 sa žiaci 3.A a 3. B triedy zúčastnili plaveckého výcviku v Mestskej plavárni v Žiline. Hneď na úvodnej hodine boli rozdelení  do troch skupín podľa plaveckej zdatnosti. Deťom sa plávanie veľmi páčilo, zoznámili sa s rôznymi plaveckými technikami a plaveckými pomôckami pomocou ktorých sa v plávaní zlepšili a zdokonalili. V závere plaveckého výcviku absolvovali plavecké preteky. Dôkazom ich plaveckých schopností je aj "mokré vysvedčenie", ktoré dostal každý plavec.

   

 • Víťazi Gorazdovho Námestova

  19.júna 2014 si 4 žiaci našej školy v Námestove prebrali ocenenia za víťazstvo v celoslovenskom kole výtvarnej súťaže s národnou tematikou. Sú to: Lukáš Ďuriš, Katarína Dupkalová, Rebeka Bírošová z 8.A a Samko Sloboda z 2.A. Katka Buňáková zo 4.A získala 3. miesto. Všetkým srdečne blahoželáme!

 • Riaditeľ našej školy

  Vážení priatelia! V piatok 20. júna 2014 prebehlo v našej škole výberové konanie na riaditeľa školy. Oznamujeme vám, že na ďalšie obdobie ním bude opäť Ján Kotman. Blahoželáme mu a držíme mu v jeho práci palce! Dúfame, že bude pokračovať vo svojej práci aj naďalej, že bude stále tým "iniciátorom", ktorý našu školu vedie dobre a dobrým smerom! :-) 

 • Vtip

  Ľudia dajú aj posledné peniaze za to, aby mali niečo zadarmo... :-)

 • Beseda so spisovateľom v 1. B

  Dnes mali žiaci I.B triedy vzácnu návštevu. Netrpezlivo čakali autora, ktorý píše divadelné hry, texty piesní, básne, no hlavne tvorí pre deti. Novinár a spisovateľ Martin Barčík im predstavil svoju knižku "Baltazár Banán". Žiakom prečítal veselý a vtipný príbeh, porozprával im o vzniku tejto knižky, učil deti lietať. Každé dieťa dostalo od autora knižku s venovaním. Po skončení besedy sa zahĺbili do čítania, niektoré nakreslili pekné obrázky, ktoré dodatočne odovzdajú hosťovi.   

 • Rozlúčka v 4. B

  Všetko sa raz skončí... A pre našu 4. B sa práve teraz končí jej "pôsobenie" v budove ročníkov 1. - 4. Odchádzajú. No nie ďaleko. Len do budovy ročníkov 5.- 9. Budú z nich piataci. Po krásnych, niekedy trošku ťažkých, niekedy smutných štyroch rokoch. Už sa viac nebudú každodenne stretať s ich pani učiteľkou Lenkou Hudecovou, ktorá sa všetkým v tejto triede s láskou a trpezlivosťou venovala. S jej nadštandartným nasadením v práci i mimo nej sa jej podarilo vzdelať a vychovať skutočne rozumných a šikovných mladých ľudí. Z maličkých prváčikov sú urastení a milí chlapci, z tých drobných dievčatiek sú slečny "v rozpuku". A tých vedomostí čo v hlavičkách majú! V stredu - 18. júna 2014 sa definitívne rozlúčili. Táto milá rozlúčka sa konala v reštaurácii U Dominiky a my vám prinášame niekoľko momentiek z krásnej rozlúčky. A radi by sme ešte na záver dodali: ĎAKUJEME! (Pani učiteľke a tiež spokojným rodičom, ktorí jej zverili svoje deti do opatery, ktorí sa jej skutočne pekným spôsobom v stredu poďakovali.) Pani Evka maníková zložila aj milú básničku a vy si ju môžete si prečítať na tomto mieste. :-)

 • Vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Maksík

  Aj v tomto školskom roku prebehla na našej škole celoslovenská korešpondenčná súťaž Maksík v piatich kolách, ktorá bola určená žiakom 2. - 4. ročníka. Jej hlavným cieľom bolo rozvíjať myslenie a kreativitu detí. Úlohy boli zakomponované do rozprávok a napínavých príbehov na pokračovanie. Do tejto časovo náročnej súťaže sa zapojilo 6 druhákov, 10 tretiakov a 8 štvrtákov. V prvej kategórií Maksík 2 sa najlepšie umiestnili žiaci 2. A triedy: Filip Švaňa a Juraj Bazelides (402. - 644. miesto), Tomáš Kocúr (766. - 912. miesto). V kategórii Maksík 3 uspeli z našej školy najlepšie žiaci z 3. A triedy: Michal Mikuš (182. - 421. miesto), Viktória Broďaniová a Martin Magvaši (475. - 619. miesto), Matej Uhrina (620. - 677. miesto), Milan Fiťma (799. - 877. miesto), Rebeka Račková (908. - 980. miesto). V poslednej kategórii Maksík 4 úspešne zabojovali žiaci: Marek Hodás zo 4. A triedy (273. - 301. miesto), Michaela Kudlová zo 4. B triedy (938. - 965. miesto). Spomínaní žiaci dostali okrem diplomov Najmúdrejší maksáčik aj pekné vecné ceny. Ostatní riešitelia získali účastnícky diplom. Všetkým ďakujeme za účasť, najlepším riešiteľom blahoželáme a veríme, že rady Maksáčikov sa v budúcom školskom roku rozšíria o ďalších zanietených počtárov.

 • Výlet 3. B

  Oblečenie podľa počasia, veľká desiata a hlavne skvelá nálada a ide sa na školský výlet. Slovo "skanzen" znamená múzeum ľudovej architektúry v prírode.  V skanzenoch sú umiestnené stavby, ktoré nebolo možné uchovať na ich pôvodnom mieste, najčastejšie z dôvodu výstavby vodných nádrží či diaľnic. Takýmto spôsobom bolo na Slovensku zachránené množstvo jedinečných diel pôvodnej architektúry a žiaci 2. A,2. B. a 3. B 10. júna 2014 jeden z nich navštívili. Cestovali do Martina, do Múzea slovenskej dediny, kde sa oboznámili so spôsobom života ľudí v minulosti. Nechýbali ani nákupy suvenírov a veselá cesta autobusom. Vrátili sme sa unavení, no živí a zdraví.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Jarná 20 Žilina
  Jarná 20, 010 01 Žilina
  zsjarna@gmail.com
 • Pán riaditeľ: 7634475, mobil: 0948045952
  Pani tajomníčka: 7243203
  Pani vedúca školského stravovania: 7634439
  zsjarnakuchyna@gmail.com
  IČO: 37813277
  DIČ:2021669529

Fotogaléria